Південна Корея прийняла закон про заборону торгівлі собачим м’ясом
Джерело: BBC News
Південна Корея прийняла новий закон, який має на меті припинити забій і продаж собак на м’ясо до 2027 року.
Згідно із законом, розведення або забій собак для споживання буде заборонено, як і розповсюдження або продаж собачого м’яса.
Тим, хто вбиває собак, може загрожувати до трьох років в’язниці, а тим, хто вирощує собак на м’ясо або продає собаче м’ясо, може відбувати максимум два роки. Проте саме споживання собачого м’яса не буде незаконним.
Раніше, 30 листопада, біля офісу президента в Сеулі близько 200 південнокорейських фермерів, які розводять і вирощують собак для споживання в їжу, вийшли на мітинг, вимагаючи від уряду відмовитися від плану заборонити вживання собачого м’яса.
Проте нове законодавство набуде чинності через три роки, що дасть фермерам і власникам ресторанів час знайти альтернативні джерела роботи та доходу. Вони повинні будуть подати місцевій владі план поступового згортання свого бізнесу.
Уряд пообіцяв повністю підтримувати виробників собачого м’яса, м’ясників і власників ресторанів, чиї підприємства будуть змушені закритися, хоча деталі щодо того, яка компенсація буде запропонована, ще не визначені.
Згідно з урядовою статистикою, у 2023 році в Південній Кореї було близько 1600 ресторанів із собачого м’яса та 1150 собачих ферм.
- Поліція в Китаї врятувала близько 1000 котів, таким чином викривши частину незаконної торгівлі, яка шахрайським шляхом продає котяче м’ясо як свинину або баранину.
- У Португалії у віці 31 року помер найстаріший пес у світі Бобі. Власник розповів про секрет довгого життя свого улюбленця.
У боротьбі з російськими окупантами загинув український альпініст, майстер спорту Тарас Цушко. Йому було 45 років.
Президент Володимир Зеленський доручив Службі безпеки України розслідувати витік останньої пропозиції США щодо угоди про корисні копалини, в тому числі з використанням тестів на поліграфі.
Німеччина фінансує доступ України до супутникового інтернету від французької компанії Eutelsat на тлі пошуку альтернативи Starlink Ілона Маска.
Президент США Дональд Трамп майже уклав угоду з китайським власником соцмережі TikTok, компанією ByteDance Ltd., але угода зірвалась, бо Китай відмовився давати згоду на продаж після оголошення мит.
Уряд затвердив використання нового правопису кримськотатарської мови на основі латиниці.