Південна Корея прийняла закон про заборону торгівлі собачим м’ясом
Джерело: BBC News
Південна Корея прийняла новий закон, який має на меті припинити забій і продаж собак на м’ясо до 2027 року.
Згідно із законом, розведення або забій собак для споживання буде заборонено, як і розповсюдження або продаж собачого м’яса.
Тим, хто вбиває собак, може загрожувати до трьох років в’язниці, а тим, хто вирощує собак на м’ясо або продає собаче м’ясо, може відбувати максимум два роки. Проте саме споживання собачого м’яса не буде незаконним.
Раніше, 30 листопада, біля офісу президента в Сеулі близько 200 південнокорейських фермерів, які розводять і вирощують собак для споживання в їжу, вийшли на мітинг, вимагаючи від уряду відмовитися від плану заборонити вживання собачого м’яса.
Проте нове законодавство набуде чинності через три роки, що дасть фермерам і власникам ресторанів час знайти альтернативні джерела роботи та доходу. Вони повинні будуть подати місцевій владі план поступового згортання свого бізнесу.
Уряд пообіцяв повністю підтримувати виробників собачого м’яса, м’ясників і власників ресторанів, чиї підприємства будуть змушені закритися, хоча деталі щодо того, яка компенсація буде запропонована, ще не визначені.
Згідно з урядовою статистикою, у 2023 році в Південній Кореї було близько 1600 ресторанів із собачого м’яса та 1150 собачих ферм.
- Поліція в Китаї врятувала близько 1000 котів, таким чином викривши частину незаконної торгівлі, яка шахрайським шляхом продає котяче м’ясо як свинину або баранину.
- У Португалії у віці 31 року помер найстаріший пес у світі Бобі. Власник розповів про секрет довгого життя свого улюбленця.
Правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді чинному народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Федору Христенку, який був топовим агентом ФСБ РФ (резидентом).
Служба безпеки України прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю.
В іспанському житловому комплексі Cala Alta у Вільяхойосі, де раніше вбили російського пілота Максима Кузьмінова, загинув колишній посадовець Департаменту боротьби з організованою злочинністю МВС України Ігор Грушевський.
Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.
Після обрання Дональда Трампа на посаду президента США, у діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відчулися суттєві зміни. Одним із перших кроків нової американської адміністрації стало припинення фінансування міжнародної комісії аудиторів, яка на той момент перевіряла діяльність керівництва Бюро.