Податківців зобов’яжуть використовувати бодікамери – Гетманцев

Джерело: Данило Гетманцев/Telegram

Народний депутат та голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що відтепер податкові перевірки будуть оснащені боді-камерами.

Всі податківці під час здійснення податкових перевірок будуть оснащені боді-камерами. Це унеможливить зловживання з боку податківців, як і спроби “порєшать” з боку несумлінних платників. А також запис зніме будь-які суперечки щодо якості проведення перевірок, — зазначив нардеп.

Гетманцев заявив, що вважає це ефективним антикорупційним заходом.

У додаток до камер податківці будуть оснащені планшетами та переносними принтерами.

Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.

Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.

Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Однак, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було винесено 6877 вироків за корупційні правопорушення, проте лише 1,5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі.

  • Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
  • В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
  • СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників, які, зловживаючи службовим становищем, намагались продати земельну ділянку у центрі міста площею понад 3 га за зниженою ціною.
  • Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.

Глава адміністрації нового канцлера Німеччини Торстен Фрей заявив, що Європа повинна вийти “із зони комфорту” і розглянути можливість запровадження набагато жорсткіших санкцій проти Росії, таких як заборона на постачання газу або урану, а також доступ до заморожених російських державних активів.

Директор заповідника “Києво-Печерської лаври” Максим Остапенко заявив, що Міністерство культури та стратегічних комунікацій звільнило його без пояснень, попереджень чи офіційних зауважень до його роботи.

Конституційний суд Румунії відхилив клопотання лідера ультраправої румунської партії “Альянс за Союз румунів” Джордже Сіміона про скасування результатів президентських виборів, у яких він програв.

Ціна біткоїн сягнула нового історичного максимуму — 111 862 долари, що на 3,3% вище порівняно з рівнем закриття ринків 21 травня.

Громадянам РФ, які є власниками банківських карт одного з найбільших банків Грузії “Bank of Georgia”, заборонили оплачувати цими картами товари з люксових магазинів, якщо їхня вартість перевищує 300 євро.