«Погодилися з Міноборони на 36 місяців, але є умови»: коментар Залужного щодо мобілізації
Джерело: Валерій Залужний в етері телемарафону
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що спільно з Міністерством оборони погоджено, щоб новий законопроєкт про мобілізацію передбачав службу у війську впродовж 36 місяців після призову.
Цю інформацію повідомляє “Укрінформ”, посилаючись на виступ Залужного під час телемарафону.
“Я чітко розумію і знаю, що наші бійці зараз на фронті у надскладних і дуже важких умовах роблять свою справу, завдяки якій ми можемо зараз з вами спокійно поспілкуватися. Їм дуже-дуже важко. І мені хотілося б, щоб люди, які йдуть до війська, чітко розуміли, скільки їм необхідно воювати. Разом із Міністерством оборони ми погодилися на цифру 36 місяців, сподіваючись на два моменти: перше – що не буде загострення на фронті; друге – що цих людей через 36 місяців буде ким замінити”, – пояснив генерал.
Водночас він визнав, що 36 місяців – цифра “не зовсім реальна у тих умовах, у яких ми перебуваємо”.
“Але нам залишається сподіватися на те, що інтенсивність бойових дій не збільшиться, і ми зможемо замінити цих людей через 36 місяців”, – прокоментував Залужний.
При цьому, на думку Головнокомандувача ЗСУ, до 2025 року вистачить часу на підготовку тих, хто зараз буде мобілізований.
“Я би не виносив на загал обговорення таких цифр (450 – 500 тис. – ред). Єдине, що хочу підтвердити, що формується ця цифра, враховуючи у тому числі і завдання, які будуть виконуватись у наступному році. Це не значить, що ця цифра завтра буде поставлена”, – наголосив він.
Так, Залужний вважає, що 36 місяців буде достатньо для підготовки людського ресурсу на заміну.
- Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний прокоментував плани щодо додаткової мобілізації 450 – 500 тисяч осіб.
- Збройні сили України потребують ресурсів у вигляді людських кадрів, боєприпасів та озброєння для продовження воєнних операцій, наголосив головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний.
Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.
Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.
Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.