Politico: Запаси газу в Європі досягли історичного максимуму – Путін знову зазнає невдачі

Джерело: Politico

ЄС досяг своїх цілей зі зберігання газу більш ніж на три місяці раніше запланованого терміну. 17 серпня запаси природного газу досягли історичного максимуму, оскільки блок продовжує відходити від енергетичної залежності від Росії.

Це змушує Кремль з усіх сил намагатися закрити величезну діру у своїх фінансах, утворену рішенням відключити європейських клієнтів після повномасштабного вторгнення в Україну минулого року.

Запаси газу в країнах-членах нині заповнені на 90,12%, що забезпечує ціль, яку Брюссель за законом зобов’язаний досягти до листопада.

Сьогоднішнє підтвердження того, що ми виконали наші вимоги щодо зберігання газу достроково, акцентує, що ЄС добре підготовлений до зими, і це допоможе ще більше стабілізувати ринки в найближчі місяці, — зазначила Politico комісарка блоку з енергетики Кадрі Сімсон.

Вона додала, що нині енергетичний ринок ЄС перебуває в набагато більш стабільному становищі, ніж це було в цей час минулого року.

Москва відрізала своїх клієнтів із ЄС, остаточно припинивши постачання через свої трубопроводи Ямал-Європа та Північний потік, а також зменшуючи обсяги, що надходять до ЄС через Україну. ЄС відповів, перейшовши до інших постачальників і скоротивши попит.

Читайте також: The Economist: Що означає падіння рубля для здатності Путіна вести війну?

Імпорт російського газу впав до 23,6% за перші 32 тижні 2022 року, а в цьому році — до 8,4%.

Втрата найнадійніших європейських клієнтів стала для Кремля сильним ударом. Доходи від експорту енергоресурсів знизилися на 41% – до 43,4 мільярда доларів за перші сім місяців цього року, повідомило міністерство фінансів РФ. Тим часом рубль досяг мінімуму за 16 місяців і цього тижня провалився через символічну позначку — понад 100 за долар.

Через це Росії все важче продовжувати підтримувати свою ізольовану економіку, платити зарплату своїм солдатам і купувати озброєння з-за кордону. За словами старшої викладачки факультету вивчення війни Королівського коледжу Лондона Наташі Кухрт, “зрештою, російський уряд віддасть пріоритет військовим видаткам”, тоді як економічні проблеми в основному “означатимуть труднощі” для багатьох звичайних росіян.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Запаси газу в Євросоюзі цієї зими скоротилися значно швидше проти минулого року. Газові сховища заповнені лише на 59%. Минулої зими рівень заповненості газових сховищ у ЄС становив 74%.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.