Польща спорядила Україні самохідні міномети Rak
Джерело: Bild
В Україну з Польщі вже прибули самохідні міномети Rak, що можуть вести навісний вогонь із відстані до 12 км.
120-мм міномети Rak встановлені на броньовану колісну платформу. Постачити 24 такі машини Варшава обіцяла Києву у березні.
Rak можуть вести навісний вогонь із відстані до 12 км.
Зауважується, що машини допоможуть врятувати життя українських мінометників, оскільки ті зможуть вести вогонь, перебуваючи під захистом сталевої броні. Після завдання самохідний міномет може швидко залишити позицію та відійти на безпечну відстань.
На машини, що прибули в Україну, вже встановили протидронний захист у вигляді залізної сітки над вежею.
Раніше українські військові з 44-ї окремої механізованої бригади ЗСУ поінформували про ефективне застосування польських мінометів Rak на фронті. Польща та Україна домовилися про постачання самохідних мінометів навесні 2023 року.
Довідка. Rak – самохідний міномет калібру 120 мм на шасі БТР Rosomak, здатний вражати цілі на відстані до 12 км та вести вогонь в режимі багаторазового одночасного ураження цілі. Разом із транспортом міномета до складу системи входить машина артилерійської розвідки та управління вогнем також на шасі Rosomak.
- На оборонному підприємстві Bumar-Łabędy в місті Глівіце (південь РП) прибула чергова партія танків Leopard з України. Техніку переправили для проведення ремонтних робіт у ремонтному хабі.
- Україна та Польща підписали угоду на виробництво і постачання ще 56 самохідних гаубиць Krab.
- У вересні стало відомо, що польський виробник PGZ має відправити близько 60 одиниць артилерійської зброї Krab найближчими місяцями.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.