Польща ухвалила закон про «російський вплив», який може бути спрямований проти опозиції
Джерело: Euronews
У п’ятницю, 28 липня, польські законодавці проголосували за схвалення закону про вплив Росії, який критикували Європейський Союз і США.
Є побоювання, що закон може бути використаний проти політичної опозиції. Коли він набуде чинності, то створять потужний комітет експертів, які зможуть розслідувати ймовірне російське втручання у Польщу та назвати імена політиків, які допускають це. Потім комітет може заборонити зацікавленим особам займати державні посади.
Однак критики кажуть, що це насамперед проти колишнього прем’єр-міністра Дональда Туска, який, як очікується, балотуватиметься на парламентських виборах пізніше цього року. Польська політична партія PiS звинувачує Туска в надто дружньому ставленні до Росії та президента Володимира Путіна.
Законопроєкт передбачає створення комісії для перевірки того, чи в період з 2007 по 2022 рік політики під впливом Росії ухвалювали рішення, які могли загрожувати безпеці Польщі.
Нижня палата (Сейм) Польщі проголосувала 235 “за” та 214 “проти”, четверо утримались. Тепер для того, щоб закон набув чинності, потрібен підпис Дуди.
Дуда стверджує, що це необхідно для прозорості та для того, щоб Росія не поставила під загрозу майбутню стабільність Польщі.
Державний департамент США та влада ЄС різко розкритикували закон у його першій редакції та висловили занепокоєння щодо його наслідків для демократії в Польщі.
- Голова британської розвідки закликає росіян шпигувати, щоб «припинити кровопролиття».
- Молдова викличе посла Росії для пояснень щодо можливого шпигунського обладнання на даху російського посольства.
На аукціоні у Британії продали лист, написаний одним з пасажирів “Титаніка” за кілька днів до катастрофи. Лот пішов з молотка за 300 тисяч фунтів стерлінгів ($399 тисяч).
Триває 1159-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 948 тисяч осіб.
Міністр оборони США Піт Гегсет наказав встановити на стаціонарний комп’ютер у своєму офісі в Пентагоні месенджер Signal, що додало чергової хвилі до суперечки щодо використання ним зашифрованого месенджера.
Військові КНР зафіксували свою присутність на спірному рифовому острові за декілька кілометрів від найважливішого форпосту Філіппін у Південнокитайському морі.
Американські посадовці під час переговорів у Лондоні підтвердили позицію Дональда Трампа не підтримувати членство України в НАТО, однак вони зауважили, що це не зобов’язуватиме майбутніх президентів США чинити спротив.