Польща вже надала Україні близько €8,4 млрд військової допомоги та €16 млрд – гуманітарної
Джерело: tagesschau
25 квітня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час промови у польському парламенті повідомив, що з початку повномасштабного російського вторгнення РФ, Варшава надала Україні військову підтримку на близько 8,4 млрд євро.
Сікорський зазначив, що загалом Києву передали 44 оборонних пакети.
Згідно з даними військових експертів, Польща спорядила Україні, серед іншого, 300 танків і бойових машин, 14 літаків, а також вертольоти, зенітні комплекси та боєприпаси.
Глава МЗС також зауважив, що з початку війни Польща витратила 16 мільярдів євро на гуманітарну допомогу Україні та на підтримку українських біженців у своїй країні.
Раніше Сікорський заявив, що його уряд подвоїв свої зобов’язання в ініціативі Чехії щодо закупівлі артилерійських снарядів для України. Розмовляючи з журналістами в Ризі разом з міністром закордонних справ Латвії Кріш’янісом Каріньшом, Сікорський відмовився назвати конкретний обсяг фінансування.
Стало відомо, що Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, — спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП.
Варто зауважити, за два роки роботи Контактної групи з питань оборони України країни-союзниці спорядили Силам оборони військової підтримки на 88 млрд доларів.
- Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
- З лютого 2022 року Норвегія надала понад 500 млн доларів фінансової допомоги Україні.
- 24 квітня, після ухвалення законопроєкту про національну безпеку, яке підписав президент США Джо Байден, міністерство оборони країни оголосило про новий пакет озброєння на мільярд доларів, аби терміново задовольнити критичні потреби України у сфері безпеки та оборони.
- 26 березня у Варшаві Польща та Німеччина активізують коаліцію бронетанкових засобів для України, заявили керівники міністерств оборони обох країн.
У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.
У Франції завершилося навчання українських пілотів та наземного персоналу для винищувачів Dassault Mirage 2000−5F. Підготовка тривала пів року.
Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що ворог на сьогодні не зібрав достатньо сил для форсування річки Дніпро і наступу на Херсон. Для цього потрібна велика кількість засобів, які важко приховати.
25 грудня президент Володимир Зеленський поінформував про результати розмови з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Зокрема глава держави розповів Ішібі про масовий обстріл території України з боку РФ.
55-річного чоловіка, який адміністрував проросійський Telegram-канал та підтримував збройну агресію РФ проти України, засудили до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.