Польща вже надала Україні близько €8,4 млрд військової допомоги та €16 млрд – гуманітарної
Джерело: tagesschau
25 квітня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час промови у польському парламенті повідомив, що з початку повномасштабного російського вторгнення РФ, Варшава надала Україні військову підтримку на близько 8,4 млрд євро.
Сікорський зазначив, що загалом Києву передали 44 оборонних пакети.
Згідно з даними військових експертів, Польща спорядила Україні, серед іншого, 300 танків і бойових машин, 14 літаків, а також вертольоти, зенітні комплекси та боєприпаси.
Глава МЗС також зауважив, що з початку війни Польща витратила 16 мільярдів євро на гуманітарну допомогу Україні та на підтримку українських біженців у своїй країні.
Раніше Сікорський заявив, що його уряд подвоїв свої зобов’язання в ініціативі Чехії щодо закупівлі артилерійських снарядів для України. Розмовляючи з журналістами в Ризі разом з міністром закордонних справ Латвії Кріш’янісом Каріньшом, Сікорський відмовився назвати конкретний обсяг фінансування.
Стало відомо, що Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, — спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП.
Варто зауважити, за два роки роботи Контактної групи з питань оборони України країни-союзниці спорядили Силам оборони військової підтримки на 88 млрд доларів.
- Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
- З лютого 2022 року Норвегія надала понад 500 млн доларів фінансової допомоги Україні.
- 24 квітня, після ухвалення законопроєкту про національну безпеку, яке підписав президент США Джо Байден, міністерство оборони країни оголосило про новий пакет озброєння на мільярд доларів, аби терміново задовольнити критичні потреби України у сфері безпеки та оборони.
- 26 березня у Варшаві Польща та Німеччина активізують коаліцію бронетанкових засобів для України, заявили керівники міністерств оборони обох країн.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.