Польща вже надала Україні близько €8,4 млрд військової допомоги та €16 млрд – гуманітарної

Джерело: tagesschau

25 квітня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час промови у польському парламенті повідомив, що з початку повномасштабного російського вторгнення РФ, Варшава надала Україні військову підтримку на близько 8,4 млрд євро.

Сікорський зазначив, що загалом Києву передали 44 оборонних пакети.

Згідно з даними військових експертів, Польща спорядила Україні, серед іншого, 300 танків і бойових машин, 14 літаків, а також вертольоти, зенітні комплекси та боєприпаси.

Глава МЗС також зауважив, що з початку війни Польща витратила 16 мільярдів євро на гуманітарну допомогу Україні та на підтримку українських біженців у ​​своїй країні.

Раніше Сікорський заявив, що його уряд подвоїв свої зобов’язання в ініціативі Чехії щодо закупівлі артилерійських снарядів для України. Розмовляючи з журналістами в Ризі разом з міністром закордонних справ Латвії Кріш’янісом Каріньшом, Сікорський відмовився назвати конкретний обсяг фінансування.

Стало відомо, що Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, — спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП.

Варто зауважити, за два роки роботи Контактної групи з питань оборони України країни-союзниці спорядили Силам оборони військової підтримки на 88 млрд доларів.

  • Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
  • З лютого 2022 року Норвегія надала понад 500 млн доларів фінансової допомоги Україні.
  • 24 квітня, після ухвалення законопроєкту про національну безпеку, яке підписав президент США Джо Байден, міністерство оборони країни оголосило про новий пакет озброєння на мільярд доларів, аби терміново задовольнити критичні потреби України у сфері безпеки та оборони.
  • 26 березня у Варшаві Польща та Німеччина активізують коаліцію бронетанкових засобів для України, заявили керівники міністерств оборони обох країн.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.