Польща засудила кібератаки РФ на Німеччину та Чехію та заявила, що також була ціллю
Джерело: Reuters
Польща засудила ймовірні кібератаки російської групи під назвою APT28 на Німеччину та Чехію, заявивши, що вона також була ціллю РФ.
Польща висловила солідарність з Німеччиною та Чехією у зв’язку з кібератаками на їхні демократичні інститути та політичні партії, йдеться в заяві міністерства закордонних справ Польщі.
“Польща, яка також є однією з цілей атак APT 28, рішуче засуджує неодноразові, неприйнятні та шкідливі дії, що здійснюються в кіберпросторі російськими організаціями”, – зазначено в заяві.
В МЗС Польщі не надали подробиць щодо російських кібератак на країну.
“Зіткнувшись із постійним зростанням загроз у кіберпросторі, Польща активно працює над захистом критичної інфраструктури, підвищення стійкості та зміцнення кіберзахист”, – повідомили в міністерстві.
Нагадаємо, що вчора, 3 травня, у міністерстві закордонних справ Чехії заявили, що країна стала об’єктом “десятка” кібератак, здійснених російською групою APT28, також відомою як Fancy Bear, яка пов’язана з російською військовою розвідкою ГРУ.
Це сталося після того, як глава МЗС ФРН Анналена Бербок заявила, що Німеччина має докази причетності Росії до “нестерпної” кібератаки на вебсайти Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у 2023 році.
- Американська фірма з кібербезпеки Mandiant, дочірня компанія власника Google Alphabet, повідомила, що елітні хакери, пов’язані з російською розвідкою, минулого місяця атакували кілька німецьких політичних партій, щоб проникнути в їхні мережі та викрасти дані.
- Корпорація Microsoft у п’ятницю, 8 березня, заявила, що хакери, пов’язані із зовнішньою розвідкою Росії, знову намагалися зламати їх системи, використовуючи дані, викрадені з корпоративної електронної пошти в січні.
- На початку лютого 2024 року російські хакери намагалися зайти в електронні системи Збройних сил Литви. Одначе, цю спробу помітили та зупинили, витоку даних не відбулося.
- Російські хакери вчергове атакували користувачів України та Польщі – цього разу за допомогою електронних листів з посиланнями на “документи”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.