Польща засудила кібератаки РФ на Німеччину та Чехію та заявила, що також була ціллю
Джерело: Reuters
Польща засудила ймовірні кібератаки російської групи під назвою APT28 на Німеччину та Чехію, заявивши, що вона також була ціллю РФ.
Польща висловила солідарність з Німеччиною та Чехією у зв’язку з кібератаками на їхні демократичні інститути та політичні партії, йдеться в заяві міністерства закордонних справ Польщі.
“Польща, яка також є однією з цілей атак APT 28, рішуче засуджує неодноразові, неприйнятні та шкідливі дії, що здійснюються в кіберпросторі російськими організаціями”, – зазначено в заяві.
В МЗС Польщі не надали подробиць щодо російських кібератак на країну.
“Зіткнувшись із постійним зростанням загроз у кіберпросторі, Польща активно працює над захистом критичної інфраструктури, підвищення стійкості та зміцнення кіберзахист”, – повідомили в міністерстві.
Нагадаємо, що вчора, 3 травня, у міністерстві закордонних справ Чехії заявили, що країна стала об’єктом “десятка” кібератак, здійснених російською групою APT28, також відомою як Fancy Bear, яка пов’язана з російською військовою розвідкою ГРУ.
Це сталося після того, як глава МЗС ФРН Анналена Бербок заявила, що Німеччина має докази причетності Росії до “нестерпної” кібератаки на вебсайти Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у 2023 році.
- Американська фірма з кібербезпеки Mandiant, дочірня компанія власника Google Alphabet, повідомила, що елітні хакери, пов’язані з російською розвідкою, минулого місяця атакували кілька німецьких політичних партій, щоб проникнути в їхні мережі та викрасти дані.
- Корпорація Microsoft у п’ятницю, 8 березня, заявила, що хакери, пов’язані із зовнішньою розвідкою Росії, знову намагалися зламати їх системи, використовуючи дані, викрадені з корпоративної електронної пошти в січні.
- На початку лютого 2024 року російські хакери намагалися зайти в електронні системи Збройних сил Литви. Одначе, цю спробу помітили та зупинили, витоку даних не відбулося.
- Російські хакери вчергове атакували користувачів України та Польщі – цього разу за допомогою електронних листів з посиланнями на “документи”.
У межах обміну, що відбувся 5 лютого, додому з російського полону повернувся солдат Максим Сербула.
Армія РФ завдала удару безпілотником по броньованому автомобілю Укрпошти, який повертався із Покровська в Донецькій області.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.
Група українських військових з протезами піднялися на Кіліманджаро в межах проєкту Second Wind, розгорнувши прапор України на вершині.