Польський кордон розблокують для військових і гуманітарних вантажів – Туск
Джерело: onet
22 лютого прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що уряд країни внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об’єктів критичної інфраструктури.
Глава польського уряду пояснив, що це дозволить прибрати перепони на кордоні для постачань військових та гуманітарних вантажів.
Для того, щоб військова, гуманітарна та медична допомога надходила українській стороні без затримок, ми включимо до переліку критичної інфраструктури пункти пропуску з Україною та зазначені ділянки доріг і залізничних колій, — наголосив прем’єр.
Туск додав, що “це питання найближчих годин”.
Раніше у Міністерстві закордонних справ Польщі попередили про ймовірно проникнення та вплив спецслужб РФ на протести фермерів, котрі вимагають обмежити ввезення українського збіжжя.
У повідомленні відомства зауважили, антиукраїнські гасла, що з’явилися під час нещодавніх фермерських блокад, є спробою встановити контролю над мітингувальниками з боку груп, які, можливо, “перебувають під впливом російських спецслужб”.
Окремо акцентуємо, нещодавно на кордоні України та Польщі польські протестувальники частково висипали на дорогу зерно з кількох українських фур. Так звану “акцію” організував Рафал Маклер – один із натхненників протестів, власник логістичної компанії та лідер люблінського осередку маргінальної партії “Конфедерація”, який виступає за покращення відносин з РФ.
У ЦПД пояснили, що партії “Конфедерація” виступає за вихід Польщі з ЄС, критикує розміщення військ НАТО в країні та агітує за покращення дипломатичних відносин із РФ. У ЦПД акцентували, що партія не користується широкою підтримкою поляків. Зокрема, сам Маклер балотувався у 2019 році в Сейм, проте невдало.
Одначе, чергова акція Маклера, вочевидь, відповідає інтересам РФ, яка зацікавлена у конфлікті між українцями й поляками та зменшенні підтримки України з боку ЄС.
- Уряд Польщі планує провести переговори з фермерами у понеділок, 26 лютого. Якщо така зустріч відбудеться, це буде унікальною подією, яка не відбувалася протягом останніх 30 років, заявив заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак.
- Міністр розвитку та технологій Польщі Кшиштоф Гетьман, який є членом Польської селянської партії, висловив думку щодо ймовірного введення ембарго на всі сільськогосподарські товари з України.
- Керівник організації аграріїв “Підкарпатське ошукане село” Роман Кондрув заявив, що польські фермери, які блокують дороги поблизу кордону з Україною, планують протестувати ще принаймні місяць – до квітня.
- Міністр розвитку Польщі Кшиштоф Гетьман відповів на слова президента України Володимира Зеленського стосовно “знущальної” ситуації на кордоні на тлі війни.
- 20 лютого польські протестувальники перекрили залізницю поблизу пункту пропуску “Медика-Шегині” та розсипали збіжжя з вантажного вагона на колії.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.