Понад 20 країн створили артилерійську коаліцію для України

Джерело: DW

18 січня Франція, Німеччина та ще понад 20 країн створили у Парижі артилерійську коаліцію для надання військової допомоги Україні у відбитті повномасштабного вторгнення РФ.

Немає жодної альтернативи сучасній артилерії, ми повинні й надалі докладати зусиль для нарощування виробництва боєприпасів, — заявив міністр оборони України Рустем Умеров, який приєднався до учасників конференції з допомогою відеозв’язку.

Артилерійська коаліція, очолювана США та Францією, є частиною контактної групи “Рамштайн”.

Так, Франція оголосила про готовність профінансувати ще 12 гаубиць Caesar для України. Уряд у Парижі виділить для цього 50 млн євро, заявив міністр оборони країни Себастьян Лекорню. Нині на полі бою в Україні задіяно 49 таких гаубиць, ще шість замовлено. Окрім того, Франція може виробити ще близько 60 гаубиць за 250 млн доларів – “суму, яка цілком сумісна з різними бюджетами союзників”, – пояснив Лекорню.

Своєю чергою, президент Франції Емманюель Макрон 16 січня оголосив про намір укласти з Україною двосторонню угоду щодо нових постачань озброєнь. У лютому він планує привезти документ у Києві. Макрон також пообіцяв Україні ще 40 ракет SCALP та сотні снарядів.

Францію критикували через зниження постачання озброєння Україні. За даними Інституту світової економіки в Кілі, країна постачила Україні озброєнь на 1,7 млрд євро і так посідає 12 місце серед збройових донорів Києва. Натомість Німеччина здійснила постачання майже на 21 млрд євро і посідає друге місце після США.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.