Понад 75 країн «зобов’яжуться вжити заходів для припинення використання їжі як зброї війни», – держсекретар США

Джерело: Reuters

У четвер, 3 серпня, високопосадовці США зазначили, що понад 75 країн “зобов’яжуться вжити заходів для припинення використання їжі як зброї війни та голодування цивільного населення як тактики ведення війни”, підтримавши складене комюніке Організації Об’єднаних Націй.

Державний секретар США Ентоні Блінкен оприлюднить комюніке у четвер, коли він буде головувати на засіданні Ради Безпеки ООН щодо голоду та відсутності продовольчої безпеки. Високопоставлений чиновник США сказав, що, як очікується, його підпишуть більше країн.

Блінкен також оголосить про нове фінансування США в розмірі близько 362 мільйонів доларів США для “подолання факторів, які викликають відсутність продовольчої безпеки, і підвищення стійкості” африканських країн і на Гаїті.

Хоча Сполучені Штати, Європейський Союз та інші звинувачують Росію у використанні продовольства як зброї війни через погіршення глобальної продовольчої кризи, проєкт комюніке конкретно не закликає країну припинити це.

“Ми не прагнемо перетворити це на протистояння Росії чи будь-якій іншій країні. Якими б огидними ми та багато країн у всьому світі не вважали дії Москви, ми визнаємо, що це виклик, який є більшим, ніж одна країна. Ми також знаємо, що наші партнери, особливо на глобальному півдні, радше будуть чути фокус на рішеннях, а не вказувати пальцями”, – сказав другий високопоставлений чиновник США.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.