Понад 75 країн «зобов’яжуться вжити заходів для припинення використання їжі як зброї війни», – держсекретар США

Джерело: Reuters

У четвер, 3 серпня, високопосадовці США зазначили, що понад 75 країн “зобов’яжуться вжити заходів для припинення використання їжі як зброї війни та голодування цивільного населення як тактики ведення війни”, підтримавши складене комюніке Організації Об’єднаних Націй.

Державний секретар США Ентоні Блінкен оприлюднить комюніке у четвер, коли він буде головувати на засіданні Ради Безпеки ООН щодо голоду та відсутності продовольчої безпеки. Високопоставлений чиновник США сказав, що, як очікується, його підпишуть більше країн.

Блінкен також оголосить про нове фінансування США в розмірі близько 362 мільйонів доларів США для “подолання факторів, які викликають відсутність продовольчої безпеки, і підвищення стійкості” африканських країн і на Гаїті.

Хоча Сполучені Штати, Європейський Союз та інші звинувачують Росію у використанні продовольства як зброї війни через погіршення глобальної продовольчої кризи, проєкт комюніке конкретно не закликає країну припинити це.

“Ми не прагнемо перетворити це на протистояння Росії чи будь-якій іншій країні. Якими б огидними ми та багато країн у всьому світі не вважали дії Москви, ми визнаємо, що це виклик, який є більшим, ніж одна країна. Ми також знаємо, що наші партнери, особливо на глобальному півдні, радше будуть чути фокус на рішеннях, а не вказувати пальцями”, – сказав другий високопоставлений чиновник США.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.

Оскільки президент США Дональд Трамп та багато інших світових лідерів стурбовані війною РФ проти України, деякі європейці дедалі більше непокояться тим, що російська армія робить набагато на інших ділянках свого кордону з Європою.

Мережею поширилося відео, на якому російська співачка Валерія співає пісню про батьківщину на тлі розбомбленого міста. У зв’язку з цим Міністерство культури звернеться до СБУ.

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №13229, котрий передбачає дозвіл громадянам старше 60 років добровільно укладати контракти на проходження військової служби під час дії воєнного стану. 

30 квітня Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроєкт, що посилює військову дисципліну та запроваджує механізми протидії дискримінації й сексуальним домаганням у ЗСУ.