Порошенко: «Ми не повинні просити у Росії дозволу на експорт українського зерна»

П’ятий президент, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко закликав Румунію не продовжувати обмеження українського експорту.

Джерело: етер Antena 3 CNN.

Порошенко наголосив, що метою президента РФ Володимира Путіна є не лише захопити Україну: він хоче також дестабілізувати увесь світ, зокрема розпалити глобальний голод, запустити ще одну міграційну кризу, яка б Європу наповнила мігрантами. 

Протистояти Путіну можна лише об’єднавшись, переконаний політик. Світ не має вестися на шантаж, він повинен методично допомагати Україні у протистоянні агресору.

“Це означає більше зброї, більше боєприпасів, більше ППО та більше санкцій проти Росії. Путін повинен заплатити ціну, перш за все. А по-друге, у Путіна більше не повинно бути грошей на фінансування війни.  І ми можемо це зробити”, – наголосив Порошенко.

Зараз від експорту сільськогосподарської продукції Українська економіка отримує понад 40% валютного виторгу. Перешкоджання експорту зерна є черговою економічною атакою Путіна на Україну. 

“Я вважаю, що ми повинні активізувати наш порт на Дунаї, незважаючи на ракетний обстріл Росії по порту Рені. Ми повинні мати пором, який переправлятиметься через Дунай.  І ми обов’язково повинні використовувати румунський порт”, – вважає Петро Порошенко. 

Він закликав Румунію не вводити нові обмеження на українську сільськогосподарську продукцію та зерно. Термін попередньо введених обмежень завершується 15 вересня. Він переконаний: обмеження несуть загрозу не лише для України, але й для ЄС і всього демократичного світу. Разом із тим, у випадку нападу на цивільне судно РФ має нести відповідальність:

“Я абсолютно впевнений, що ми не повинні просити у Росії дозволу на експорт українського зерна… Ми повинні передати Росії меседж, що якщо вона нападе на цивільне судно, це спричинить надзвичайно велику небезпеку для всіх російських суден у всьому світі. Якщо Росія атакує цивільне судно, Босфор і Дарданелли будуть закриті для російського експорту”. 

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.