Порошенко запропонував план термінових заходів для уникнення енергетичного колапсу

Джерело: брифінг Петра Порошенка

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко запропонував план термінових заходів для захисту України від енергетичного колапсу.

Порошенко зазначив, що перш за все необхідно підтримати тих, хто самотужки намагається розв’язати проблеми з енергозабезпеченням. Він переконаний, що Україну врятує енергетична децентралізація. Такий підхід передбачає залучення фінансової допомоги партнерів і бюджетних коштів на побудову малих електро- і теплових станцій у територіальних громадах. ОСББ мають отримати пільгові кредити для забезпечення безперебійним живленням критичних потреб, зокрема ліфтів, водопостачання, водовідведення.

Людина може вкрутити лампочку з акумулятором, людина може поставити EcoFlow. Набагато важче на балконі поставити генератор. Але вона точно не може забезпечити функціонування тепла, каналізації, воли, ліфтового господарства, – пояснив Порошенко.

Своєю чергою, уряд має терміново внести до Верховної Ради законопроєкт, яким повністю ліквідувати будь-які мита, ПДВ щодо імпортованого обладнання, щоб місцева влада закупила позиції, які дадуть можливість децентралізувати енергетику. За словами політика, це те, що можна вирішити шляхом об’єднання зусиль будинку, кварталу, району.

Окрім цього, він пропонує максимально спростити правила проєктування і здачі в експлуатацію енергетичного устаткування. Потрібні податкові канікули для виробників енергетичного обладнання і устаткування, а також мораторій на перевірки підприємств, зайнятих виробництвом, монтажем і обслуговуванням енергетики.

Порошенко зокрема навів приклади розбудови ефективної енергонезалежності місцевими органами влади Житомира, Хмельницького, Києва. Він привітав рішення Київради виділити більше мільярда на закупівлю міні ТЕЦ.

Також треба відмовитись від підвищення акцизів на пальне та інших платежів, які призведуть до обвального зростання цін, вважає п’ятий президент. І від довготермінових проєктів на кшталт “закупівлі ядерних реакторів уже сьогодні”, які потребують багатьох років для реалізації. За словами Порошенка, підвищення тарифів та акцизів на пальне призведе до інфляційного стрибка, внаслідок якого українці збідніють, товари та послуги суттєво здорожчають, а бюджетні кошти знову підуть в корупційні годівниці.

Отже, ми чекаємо від уряду комплексний пакет законопроектів, який має стабілізувати, оптимізувати і захистити населення України від наслідків енергетичної кризи і ракетних атак по об’єктам критичної енергетичної інфраструктури, – резюмував глава фракції.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.