Посли країн Балтії висловили своє невдоволення уряду Польщі через блокаду кордону

Джерело: ERR

Варшавські посли країн Балтії висловили своє невдоволення польському уряду у зв’язку з тим, що польські перевізники блокують рух вантажного автотранспорту на кордоні з Україною.

У Варшаві відбулася зустріч/демарш трьох послів країн Балтії в Міністерстві інфраструктури Польщі. Дипломати заявили, що ситуація на кордоні створює проблеми для інших перевізників і додаткові труднощі для української економіки.

“Зі свого боку, ми обговорюємо це питання з Польщею і сподіваємося, що рішення буде знайдено найближчим часом у співпраці між Польщею, Україною та Європейською комісією”, – сказала прессекретарка МЗС Естонії Бріта Кікас у відповідь на запитання ERR про ставлення Естонії до блокади кордону.

В мові дипломатії термін “демарш” вказує на звернення одного уряду до іншого з метою привернення уваги до певної ситуації. Демарш часто супроводжується конкретними пропозиціями щодо вжиття конкретних заходів.

За словами Бріти Кікас, Естонія продовжить свої зусилля з пошуку рішення з новим польським урядом.

“У міністра закордонних справ Маргуса Цахкни відбулася бесіда з колишнім міністром закордонних справ Польщі Йоганнесом Рау. Крім того, найближчим часом планується візит нового міністра закордонних справ Польщі в Таллінн, де це питання обов’язково обговорюватимуть”, – зазначила Кікас.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.