Правильне лікування гіпертонії може запобігти 76 млн смертей у всьому світі до 2050 року, – ВООЗ
Джерело: CNN
Опублікований у вівторок, 19 вересня, перший звіт ВООЗ про глобальний вплив високого артеріального тиску, також відомого як гіпертонія, містить рекомендації щодо способів боротьби з “тихим вбивцею”, оскільки хвороба є провідним фактором ризику смерті та інвалідності у світі.
Відповідно до звіту, гіпертонія, яка класифікується підвищеним артеріальним тиском (більше за 140/90 мм), вражає третину дорослих у всьому світі. Це зазвичай призводить до низки інших проблем зі здоров’ям, включаючи інсульт, серцевий напад, серцеву недостатність і пошкодження нирок.
“Артеріальну гіпертензію можна ефективно контролювати за допомогою простих недорогих схем лікування, і все ж лише кожна п’ята людина з гіпертонією контролює її”, – сказав у пресрелізі генеральний директор ВООЗ доктор Тедрос Аданом Гебреїсус.
Дотримання правильних заходів могло б запобігти 76 мільйонам смертей від гіпертонії між 2023 і 2030 роками, кажуть у ВООЗ.
Профілактичні заходи включають здорове харчування, підтримку нормальної ваги, відмову від алкоголю та тютюну й регулярні фізичні вправи, йдеться у звіті.
Ці заходи слід впроваджувати в таких місцях, як школи та робочі місця, щоб і надалі сприяти вибору здорового способу життя, йдеться в документі.
Ще одна порада – зниження щоденного споживання натрію.
“Більшість серцевих нападів та інсультів у сучасному світі можна запобігти за допомогою недорогих, безпечних і доступних ліків та інших втручань, таких як зменшення натрію”, – сказав Майкл Блумберг, колишній мер Нью-Йорка та глобальний посол ВООЗ з питань неінфекційних захворювань і травм.
Рекомендоване споживання натрію залежить від країни, але ВООЗ рекомендує менше ніж 2 грами на день. Згідно з даними організації, середнє глобальне споживання солі значно більше: 10,8 грама на день.
У 2013 році всі 194 країни-члени ВООЗ взяли на себе зобов’язання скоротити споживання натрію на 30% до 2025 року, але звіт, опублікований цього року, показав, що лише 5% запровадили комплексну політику скорочення натрію.
- Згідно з новими рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, не варто вживати замінники цукру, якщо ви намагаєтеся схуднути. Так, огляд доказів свідчить про те, що використання нецукрових підсолоджувачів, або NSS, “не дає довгострокової користі у зменшенні жиру в організмі у дорослих або дітей”.
- Чому наша імунна система раптово дає збій? Нині одержимість Америки харчовою алергією є свого роду білим шумом, постійним дзижчанням на краю свідомості.
- У новому дослідженні вчені виявили, що використання оливкової олії замість жирів, таких як маргарин, соняшникова олія та майонез, може знизити ризик смерті від деменції на 28 %.
- “Планетарна дієта” може знизити ризик смерті від хронічних захворювань на 25%, – нове дослідження.
З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.
Фракція “Європейська Солідарність” у Київраді заявляє про посилення тиску з боку центральної влади на опозиційних депутатів. Про це повідомив депутат Київської міської ради від “ЄС” Олександр Погребиський у дописі на своїй Facebook-сторінці та в коментарі Буквам.
Посольство США в Києві попереджає про можливу масштабну повітряну атаку, яка може статися в будь-який момент протягом наступних кількох днів.
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що її країна подала до суду на компанію Google за те, що вона позначає Мексиканську затоку як “Американську” для користувачів зі США.
Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.