Правильне лікування гіпертонії може запобігти 76 млн смертей у всьому світі до 2050 року, – ВООЗ
Джерело: CNN
Опублікований у вівторок, 19 вересня, перший звіт ВООЗ про глобальний вплив високого артеріального тиску, також відомого як гіпертонія, містить рекомендації щодо способів боротьби з “тихим вбивцею”, оскільки хвороба є провідним фактором ризику смерті та інвалідності у світі.
Відповідно до звіту, гіпертонія, яка класифікується підвищеним артеріальним тиском (більше за 140/90 мм), вражає третину дорослих у всьому світі. Це зазвичай призводить до низки інших проблем зі здоров’ям, включаючи інсульт, серцевий напад, серцеву недостатність і пошкодження нирок.
“Артеріальну гіпертензію можна ефективно контролювати за допомогою простих недорогих схем лікування, і все ж лише кожна п’ята людина з гіпертонією контролює її”, – сказав у пресрелізі генеральний директор ВООЗ доктор Тедрос Аданом Гебреїсус.
Дотримання правильних заходів могло б запобігти 76 мільйонам смертей від гіпертонії між 2023 і 2030 роками, кажуть у ВООЗ.
Профілактичні заходи включають здорове харчування, підтримку нормальної ваги, відмову від алкоголю та тютюну й регулярні фізичні вправи, йдеться у звіті.
Ці заходи слід впроваджувати в таких місцях, як школи та робочі місця, щоб і надалі сприяти вибору здорового способу життя, йдеться в документі.
Ще одна порада – зниження щоденного споживання натрію.
“Більшість серцевих нападів та інсультів у сучасному світі можна запобігти за допомогою недорогих, безпечних і доступних ліків та інших втручань, таких як зменшення натрію”, – сказав Майкл Блумберг, колишній мер Нью-Йорка та глобальний посол ВООЗ з питань неінфекційних захворювань і травм.
Рекомендоване споживання натрію залежить від країни, але ВООЗ рекомендує менше ніж 2 грами на день. Згідно з даними організації, середнє глобальне споживання солі значно більше: 10,8 грама на день.
У 2013 році всі 194 країни-члени ВООЗ взяли на себе зобов’язання скоротити споживання натрію на 30% до 2025 року, але звіт, опублікований цього року, показав, що лише 5% запровадили комплексну політику скорочення натрію.
- Згідно з новими рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, не варто вживати замінники цукру, якщо ви намагаєтеся схуднути. Так, огляд доказів свідчить про те, що використання нецукрових підсолоджувачів, або NSS, “не дає довгострокової користі у зменшенні жиру в організмі у дорослих або дітей”.
- Чому наша імунна система раптово дає збій? Нині одержимість Америки харчовою алергією є свого роду білим шумом, постійним дзижчанням на краю свідомості.
- У новому дослідженні вчені виявили, що використання оливкової олії замість жирів, таких як маргарин, соняшникова олія та майонез, може знизити ризик смерті від деменції на 28 %.
- “Планетарна дієта” може знизити ризик смерті від хронічних захворювань на 25%, – нове дослідження.
Віцепрезидент Федерального відомства з питань цивільного захисту та допомоги в разі стихійних лих Німеччини Рене Функ закликає громадян ФРН підготуватися до можливих надзвичайних ситуацій, включаючи тривалі відключення електроенергії.
У Болівії жінки-будівельниці зазнають сексизму, сексуальних домагань й нерівної оплати праці під час роботи.
12 грудня начальник відділу регіональної поліції Олександр Кривенко повідомив, що через посилення обстрілів на оріхівському напрямку прийнято рішення щодо примусової евакуації жителів села Мала Токмачка Пологівського району, яке розташоване безпосередньо на лінії бойового зіткнення.
Індійський підліток Ґукеш Доммараджу став наймолодшим в історії чемпіоном світу з шахів, перемігши чинного чемпіона, китайця Діна Лірена.
Британський співак і композитор Елтон Джон вважає, що легалізація марихуани в США та Канаді – “одна з найбільших помилок усіх часів”.