Представник адміністрації Байдена, ймовірно, відвідає мирні переговори щодо України в Саудівській Аравії

Джерело: CNN

Очікується, що радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван візьме участь у мирних переговорах стосовно війни РФ проти України наступного тижня в Саудівській Аравії, повідомили представники США.

Україна бере на себе лідерство в зусиллях, в яких візьмуть участь західні країни та країни, що розвиваються. Росію не запрошено до переговорів.

Мета України полягає в тому, щоб переговори працювали над визначенням загальних засад припинення війни, а згодом має відбутися мирний саміт, на якому світові лідери підписалися б на підтримку цих принципів, – заявили офіційні особи США.

Переговори у Саудівській Аравії є другими в серії зустрічей, організованих керівником Офісу президента України Андрієм Єрмаком. Перші переговори відбулися на початку цього року в Копенгагені.

Саудівську Аравію обрано для переговорів частково через відносини країни з Китаєм. Хоча очікується, що Китай не братиме участі у переговорах, офіційні особи США публічно заохочували Китай зіграти конструктивну роль у врегулюванні війни, хоча не було жодних ознак того, що КНР робить якісь активні кроки для мирного завершення.

Я повторив, що ми будемо вітати конструктивну роль Китаю разом з іншими країнами для досягнення справедливого миру на основі принципів Статуту Організації Об’єднаних Націй, – заявив держсекретар Ентоні Блінкен у Пекіні в червні.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.