Прем’єр-міністр Індії Моді відвідає Україну
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді планує відвідати Україну, що підтвердило Міністерство закордонних справ Індії. Точна дата візиту ще не оголошена, утім індійські ЗМІ повідомляють, що він може відбутися наприкінці цього тижня. МЗС Індії зазначило, що деталі поїздки оприлюднять 19 серпня.
Цей візит відбувається на тлі спроб Моді збалансувати традиційно теплі відносини з Москвою і прагнення зміцнити партнерство із західними країнами в контексті протидії впливу Китаю, який є регіональним суперником Індії.
Від початку війни в Україні індійський уряд утримується від прямого засудження російського вторгнення, закликаючи до діалогу між сторонами. У липні Моді відвідав Москву після того, як російський артобстріл призвів до загибелі понад 30 людей в Україні та завдав значної шкоди дитячій лікарні “Охматдиту” в Києві. Цей візит викликав осуд з боку президента України Володимира Зеленського.
Індія традиційно підтримує тісні зв’язки з Росією, яка з часів холодної війни є ключовим постачальником зброї для Нью-Делі. В умовах війни в Україні Росія стала одним із головних постачальників нафти в Індію за зниженими цінами, що приносить Індії економічні вигоди і допомагає підтримувати російську економіку під санкціями Заходу.
Водночас Індія відчуває тиск з боку західних держав, які прагнуть зміцнити свої відносини з Нью-Делі для протидії зростаючому впливу Китаю в Азійсько-тихоокеанському регіоні. Індія входить до “четвірки” (QUAD) разом зі США, Японією та Австралією, яка позиціює себе як противагу Китаю.
- Сполучені Штати висловили Індії своє занепокоєння щодо її відносин з РФ на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
- Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела.
Черговий наліт дронів на російські регіони призвів до зупинки одного з найбільших заводів російської держкорпорації “Газпром”.
Фінляндія вважає Росію постійною загрозою для Європи та закликає країни ЄС виділяти більше коштів на оборону.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 3 лютого. Від початку цієї доби відбулося 94 бойових зіткнення.
У січні 2025 року російська армія окупувала 430 кв. км території України та наразі атакує логістичний центр українських сил у Покровську Донецької області, до якого залишилося всього два кілометри, повідомляє AFP, посилаючись на дані моніторингу американського Інституту вивчення війни (ISW). У листопаді минулого року війська РФ захопили 725 кв. км української землі.
Постачання озброєння США в Україну були ненадовго призупинені минулими днями, а після — відновлені на вихідних, оскільки адміністрація президента Дональда Трампа обговорювала свою політику щодо Києва, поінформували чотири обізнаних джерела.