Прем’єр-міністр Великої Британії обговорить «зернову угоду» на саміті G20 – Даунінг-стріт
Джерело: CNN
На саміті G20 цими вихідними прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак обговорить розв’язання питання російської “триваючої зернової блокади Чорного моря”, повідомив речник Даунінг-стріт.
Перед поїздкою на саміт лідерів G20 у Нью-Делі Сунак провів телефонну розмову з президентом Володимиром Зеленським.
Зеленський оновив дані про контрнаступ і нинішні військові вимоги України, своєю чергою, прем’єр-міністр Сунак пообіцяв непохитну підтримку Сполученого Королівства та похвалив Збройні сили України за їхній прогрес на полі бою.
Сторони також обговорили наслідки триваючої зернової блокади Чорного моря Путіним як для України, так і для постачань продовольства в усьому світі. Прем’єр-міністр зобов’язався активізувати роботу з країнами G20 щодо обходу блокади Росії та забезпечення доступу вразливих країн до життєво важливих постачань зерна, – зазначив речник Даунінг-стріт.
У липні РФ вийшла з “зернової угоди”.
Сунак також запевнив, що Велика Британія продовжуватиме просувати плани стосовно довгострокової підтримки безпеки України.
Зеленський подякував прем’єр-міністру за незмінну солідарність Великої Британії, і лідери домовилися підтримувати тісний контакт.
Нагадаємо, 4 вересня у Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії. Основною її темою було відновлення дії “Чорноморської зернової ініціативи”. Після переговорів, Ердоган заявив, що Україні необхідно “пом’якшити свій підхід” для відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”, з якої Росія вийшла в липні.
Натомість глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що умови Росії щодо відновлення Чорноморської зернової угоди є “шантажем”.
Раніше глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив, що відновлення Чорноморської зернової угоди є “критично важливим” для продовольчої безпеки.
- Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” – без участі України.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що РФ попросила надіслати два конкретні запити на підтвердження продовження зернової угоди.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.