Прем’єрка Естонії закликала створити трибунал для покарання керівництва РФ

Джерело: DW

3 грудня прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас закликала створити міжнародний трибунал для покарання відповідальних за загарбницьку війну Росії проти України.

Каллас зауважила, що для воєнних злочинів є Міжнародний кримінальний суд, який переслідує такі діяння. Водночас наголосила, що має бути також трибунал стосовно злочину агресивної війни.

Глава естонського уряду закликала створити міжнародний трибунал для керівництва РФ під час вручення їй у Гамбурзі німецької премії за сприяння міжнародному взаєморозумінню та примиренню імені Маріон Дьонхо.

Агресивна війна — мати всіх злочинів, — акцентувала Каллас, додавши, що відповідальних за неї високопосадовців мають притягнутидо відповідальності.

Зауважується, що Каллас удостоєна премії за внесок “у побудову сильної та демократичної Європи” на тлі російського повномасштабного вторгнення в Україну.

Зауважимо, 16 травня Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США проголосував за ухвалення резолюції із закликом до створення спеціального трибуналу для покарання російських злочинів проти України.

19 січня 2023 року Європейський парламент схвалив резолюцію про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У прийнятій резолюції євродепутати вимагають притягнути політичне та військове керівництво Росії до відповідальності за злочин агресії проти України.

Колишній генеральний секретар ООН Гі Мун заявив, що світу необхідно створити міжнародний трибунал для переслідування злочину агресії Росії проти України. Він закликав створити механізм для притягнення Путіна та його поплічників до відповідальності за міжнародні злочини.

Міністерка юстиції Австрії Альма Задіч на Варшавському безпековому форумі запевнила, що країна “повністю підтримує створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Російської Федерації проти України”.

Швейцарія заявила, що обіцяє підтримати створення спеціального трибуналу для розгляду злочину агресії Росії проти України.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.