Продажі російської нафти в Індію скорочуються через санкції США

Джерело: Reuters

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела.

Нещодавно Вашингтон запровадив санкції з нагоди другої річниці повномасштабного вторгнення Москви в Україну та у відповідь на смерть опозиціонера Олексія Навального.

Санкції націлені на російську танкерну групу “Совкомфлот”, яку Вашингтон звинуватив у причетності до порушення обмеження цін G7 на російську нафту, а також на 14 танкерів, пов’язаних з “Совкомфлотом”.

Джерела повідомили, що індійські нафтопереробники стурбовані західними санкціями, які створять “проблеми” з отриманням суден для російської нафти та можуть підвищити фрахтові ставки.

Індія рідко купувала російську нафту до 2022 року через високі транспортні витрати, але нафтопереробники третьої за величиною країни-імпортера нафти у світі тепер є великими покупцями, виграючи від нижчих цін після того, як Європа заборонила імпорт російської нафти.

У 2023 році Росія стала найбільшим постачальником нафти в Індію. Завдяки строковим угодам і закупівлям на спотовому ринку південноазійська країна імпортувала близько 1,66 мільйона барелів російської нафти на день у 2023 році проти 652 000 барелів на день у 2022 році.

Натомість зараз джерела повідомили, що кінцеві обсяги за запланованими угодами залежать від умов оплати та знижок, запропонованих Росією.

Державні Indian Oil, Bharat Petroleum та Hindustan Petroleum спільно обговорюють угоду з “Роснефтью” про закупівлю до 400 000 барелів на добу протягом фінансового року, що починається 1 квітня. Проте, “Роснефть” запропонувала знижку в розмірі 3-3,50 доларів за барель до сорту Dubai Crude, за словами двох джерел, що дорожче, ніж нинішня угода нафтопереробника Indian Oil, яка завершується 31 березня, зі знижкою в 8-9 доларів.

За словами джерел, нафтопереробники вважають запропоновану знижку незначною, враховуючи невизначеність, спричинену санкціями.

Джерело в індійському уряді повідомило, що Індія продовжить купувати російську нафту, тільки якщо її продаватимуть дешевше за встановлену західними країнами цінову стелю і доставлятимуть танкерами, що не перебувають під санкціями.

Зауважимо, транспортування російської нафти припинили більш ніж половина із 50 танкерів, які потрапили під санкції США, запроваджені у жовтні 2023 року. Це вказує на те, що посилення обмежень дає змогу тиснути на Москву.

Лише 18 із 50 танкерів, проти яких США почали вводити санкції з жовтня минулого року, продовжили завантажувати російське паливо. Ще одне судно вже перевозило вантаж на момент запровадження санкцій. Інші танкери нині простоюють. Водночас сім танкерів простоювали ще до їх включення до списку санкцій.

Тоді як погроза США застосувати санкції до фінансових компаній, які ведуть бізнес з Росією, призвела до відчутного зниження рівня турецько-російської торгівлі, порушивши або уповільнивши деякі платежі як за імпортовану нафту, так і за турецький експорт.

Раніше ми повідомили, що 14 танкерів, завантажених 10 мільйонами барелів російської сирої нафти сорту “Сокіл”, застрягли біля узбережжя Південної Кореї на кілька тижнів через санкції США та проблеми з оплатою.

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.

Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.

Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.