Програма розвитку ООН надалі підтримуватиме Україну у сфері гуманітарного розмінування
Джерело: Міністерство економіки України
Програма розвитку ООН і надалі підтримуватиме Україну у сфері гуманітарного розмінування та ключових галузях економіки.
За підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) уряд України розширює та прискорює роботу з протимінної діяльності, посилює підтримку малого та середнього бізнесу, реалізує проєкти з відновлення України та інших пріоритетних напрямів.
Про ці та інші аспекти співпраці з ПРООН йшлося під час зустрічі міністерки економіки України Юлії Свириденко з представниками Програми розвитку ООН.
Під час зустрічі сторони обговорили програми підтримки малого та середнього бізнесу, в тому числі ветеранського бізнесу, налагодження роботи індустріальних парків.
Зокрема уряд планує розробити стратегію з розвитку індустріальних парків, та створення сприятливого бізнес-клімату за рахунок страхування воєнних ризиків.
Помічниця генерального секретаря ООН Івана Живкович відзначила, що ПРООН продовжує докладати зусиль зі зміцнення українського бізнесу.
Зараз організація розробляє програму підтримки щодо активізації приватного сектору. Крім того, ПРООН планує надалі приділити увагу розвитку індустріальних парків в Україні та надалі сприяти створенню ринку страхування воєнних ризиків як для іноземних, так і українських підприємців.
Окремо очільниця Мінекономіки наголосила на проблемі безробіття в Україні. Уряд впровадив низку програм для стимулювання самозайнятості, в тому числі серед ветеранів, також працює механізм, за яким у відділеннях Державного центра зайнятості можна отримати ваучери для безоплатного навчання та перенавчання за широким колом спеціальностей.
Своєю чергою, Івана Живкович зазначила, що ПРООН впроваджує низку програм з підвищення кваліфікації та навчання і це перспективна галузь для співпраці з українським урядом.
“Ми сподіваємось, що ПРООН візьме участь у роботі Центру гуманітарного розмінування, зокрема щодо посилення координації між донорами та українським ринком у сфері гуманітарного розмінування. Це має бути «єдине вікно» для роботи з поточними потребами у протимінній діяльності, національними та іноземними операторами, державними інституціями тощо”, – зазначила Юлія Свириденко.
- Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні та уряд Японії передали Україні два нових потужних автотрансформатори. Це обладнання вже прибуло в Україну і буде встановлено на одній з підстанцій НЕК “Укренерго” з метою забезпечення електроенергією близько 500 тисяч споживачів.
- Під час візиту до Нью-Йорка міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та адміністратор Програми розвитку ООН Ахім Штайнер підписали меморандум про співробітництво між МЗС України та ПРООН.
Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.