Прокуратура встановила імена вже 13 військових, розстріляних на Покровському напрямку
Джерело: Юрій Бєлоусов у коментарі Укрінформу
Станом на сьогодні правоохоронцям вдалося встановити імена 13 військовослужбовців із 16 розстріляних, котрі здавалися у полон на Покровському напрямку, повідомив начальник Департаменту війни Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов.
Щодо останніх випадків. За фактом страти 16 бійців ми працюємо і встановили дані наших 13 військових, ще по трьох встановлюються дані, тому що немає доступу до військової частини, – зазначив Бєлоусов.
Також працівники СБУ встановили підрозділ РФ, який може бути причетний до розстрілу українських бійців.
Окремо представник Офісу генпрокурора прокоментував розстріл дев’ятьох українських армійців 10 жовтня у Курській області РФ.
По ситуації на Курщині, де стратили дев’ятьох українських військових. Ми розуміємо, хто ці бійці. Зараз з’ясовуються деталі розстрілу наших військовополонених. Ми знаємо локацію, де це відбулося на Курщині, і відпрацьовуємо два російські підрозділи, котрі можуть бути причетні до розстрілу, – заявив він.
Зауважимо, українські правоохоронці мають дані щодо розстрілу на полі бою російськими військовими 102 українських військовополонених.
Зокрема 13 жовтня стало відомо, що поблизу населеного пункту Зелений Шлях у Курській області росіяни стратили ще дев’ятьох українських військових, які здавалися в полон. За даними аналітиків, вбивство сталося ще 10 жовтня.
Деталі інциденту ще з’ясовують, однак відомо, що загиблі йшли на позиції, вважаючи, що ті розташовані у тилу. Українці натрапили на ворога та вступили з ним у бій. Через обмежену кількість боєкомплекту військові потрапили у полон.
Своєю чергою, омбудсмен Дмитро Лубінець направив листи до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста, зазначивши, що такі дії порушують Женевську конвенцію.
Тоді як Офіс генерального прокурора України відкрив кримінальне провадження за фактом ймовірного розстрілу дев’яти українських військовополонених у Курській області Росії.
В Офісі Генерального прокурора повідомили, що на сьогодні відомо про 102 українських військовополонених, яких стратили росіяни.
- Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 6 жовтня повідомив про черговий випадок воєнного злочину російських військ — розстріл беззбройних українських військовослужбовців у Нью-Йорку, що на Донеччині.
- 1 жовтня Офіс Генпрокурора повідомив про початок розслідування розстрілу 16 українських військовополонених на Покровському напрямку. Це наймасовіший відомий випадок розстрілу українських військовополонених на лінії фронту.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.