Пропалестинські активісти намагалися зірвати виступ Блінкена у Конгресі

Джерело: слухання у Конгресі

31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі, що неодноразово переривали протестувальники, які засуджували американських посадовців за підтримку “геноциду” палестинців у Газі.

Блінкен спільно з Остіном дали свідчення Комітету з асигнувань Сенату щодо запиту Байдена на 106 мільярдів доларів для фінансування планів щодо безпеки кордонів України, Ізраїлю та США.

Стверджуючи, що підтримка американських партнерів є життєво важливою для національної безпеки, Байден попросив для України 61,4 мільярда доларів, близько половини з яких буде витрачено в США на поповнення запасів озброєння, виснажених попередньою підтримкою Києва.

Блінкен заявив, що підтримка України з боку США зробила повномасштабне вторгнення для Росії “стратегічною катастрофою”.

Зауважимо, нині Палату представників очолюють республіканці, які виступають проти об’єднання двох пакетів. Також у США громадська підтримка допомоги Україні зменшується.

Нещодавно новий спікер Палати представників Майк Джонсон вніс законопроєкт щодо надання Ізраїлю допомоги на суму 14,3 млрд доларів. У пакеті не передбачено об’єднання з підтримкою України.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.