Просування військ РФ у грудні сповільнилось – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

За оцінками Інституту вивчення війни просування російських окупаційних військ у грудні було повільнішим, аніж в осінні місяці.

Фахівці, аналізуючи геолокаційні дані, дійшли висновку, що за грудень окупанти завоювали 593 квадратних кілометри або 18,1 квадратний кілометр за день, при цьому щоденні втрати росіян залишились фактично такими ж, як і в листопаді.

За оцінками Генштабу ЗСУ, у середньому ворог щоденно втрачав 1585 солдатів (вбитими і пораненими), що стало вже четвертим рекордним показником середньодобових втрат РФ. Попередній рекорд було зафіксовано у листопаді – 1523 втрати у середньому за день.

При цьому, нагадали аналітики, у листопаді просування ворога була швидшим – 27,96 квадратних кілометрів за день.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 30 грудня заявив, що російські сили у середньому зазнавали 1700 втрат на день протягом минулого тижня (з 23 грудня), вказуючи на те, що окупанти, ймовірно, зазнали навіть більшого рівня втрат за останні кілька тижнів 2024 року, попри сповільнене просування.

На думку аналітиків, військове командування РФ готове було терпіти рекордні втрати у живій силі восени, аби здобути територіальні успіхи, проте незрозуміло, чи будуть вони терпіти такі ж втрати серед військових за умови, що територіальні здобутки зменшаться, коли вони намагаються окупувати добре захищені населені пункти.

Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.

У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.

Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.

Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.

12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.