Просування військ РФ у грудні сповільнилось – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
За оцінками Інституту вивчення війни просування російських окупаційних військ у грудні було повільнішим, аніж в осінні місяці.
Фахівці, аналізуючи геолокаційні дані, дійшли висновку, що за грудень окупанти завоювали 593 квадратних кілометри або 18,1 квадратний кілометр за день, при цьому щоденні втрати росіян залишились фактично такими ж, як і в листопаді.
За оцінками Генштабу ЗСУ, у середньому ворог щоденно втрачав 1585 солдатів (вбитими і пораненими), що стало вже четвертим рекордним показником середньодобових втрат РФ. Попередній рекорд було зафіксовано у листопаді – 1523 втрати у середньому за день.
При цьому, нагадали аналітики, у листопаді просування ворога була швидшим – 27,96 квадратних кілометрів за день.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 30 грудня заявив, що російські сили у середньому зазнавали 1700 втрат на день протягом минулого тижня (з 23 грудня), вказуючи на те, що окупанти, ймовірно, зазнали навіть більшого рівня втрат за останні кілька тижнів 2024 року, попри сповільнене просування.
На думку аналітиків, військове командування РФ готове було терпіти рекордні втрати у живій силі восени, аби здобути територіальні успіхи, проте незрозуміло, чи будуть вони терпіти такі ж втрати серед військових за умови, що територіальні здобутки зменшаться, коли вони намагаються окупувати добре захищені населені пункти.
- Олександр Сирський провів нараду щодо підсумків діяльності Збройних Сил України за 2024 рік.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.