Путін продемонстрував солідарність із Китаєм у виступі Сі за «новий світовий порядок»

Джерело: CNN

Президент Росії Володимир Путін у середу, 18 жовтня, підкреслив глибоку прихильність своєї країни до Китаю, виступаючи на сцені як гість глобального зібрання в Пекіні, де китайський лідер Сі Цзіньпін представив своє бачення “оновленого світового порядку”.

У раніше неоголошеній промові на церемонії відкриття Форуму “Один пояс, один шлях” Путін привітав головну зовнішньополітичну ініціативу Сі як “спрямовану на формування більш справедливого, багатополярного світу”.

Росія та Китай поділяють “прагнення до рівноправної та взаємовигідної співпраці”, яка включає “повагу до цивілізаційного розмаїття та права кожної держави на власну модель розвитку”, – додав Путін.

У своєму зверненні Сі високо оцінив свою ініціативу щодо створення альтернативної моделі розвитку для світу, сказавши, що вона “встановила нову основу для міжнародного співробітництва”.

Китай і Росія закликали до припинення вогню в конфлікті, що наростає в Ізраїлі і відмовилися прямо засуджувати ХАМАС.

На форумі “Один пояс, один шлях” у Пекіні генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав до негайного припинення вогню з гуманітарних причин.

“Я повністю усвідомлюю глибокі нарікання палестинського народу після 56 років окупації, але якими б серйозними не були ці нарікання, вони не можуть виправдати терористичні акти проти мирного населення, вчинені ХАМАСом 7 жовтня (які) я негайно засудив”, – сказав він.

Після заходу відбулися переговори Сі і Путіна. Назвавши Путіна “моїм старим другом”, Сі привітав поглиблення політичної довіри між двома націями та їх “тісну, ефективну стратегічну координацію”.

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.