Путін продемонстрував солідарність із Китаєм у виступі Сі за «новий світовий порядок»

Джерело: CNN

Президент Росії Володимир Путін у середу, 18 жовтня, підкреслив глибоку прихильність своєї країни до Китаю, виступаючи на сцені як гість глобального зібрання в Пекіні, де китайський лідер Сі Цзіньпін представив своє бачення “оновленого світового порядку”.

У раніше неоголошеній промові на церемонії відкриття Форуму “Один пояс, один шлях” Путін привітав головну зовнішньополітичну ініціативу Сі як “спрямовану на формування більш справедливого, багатополярного світу”.

Росія та Китай поділяють “прагнення до рівноправної та взаємовигідної співпраці”, яка включає “повагу до цивілізаційного розмаїття та права кожної держави на власну модель розвитку”, – додав Путін.

У своєму зверненні Сі високо оцінив свою ініціативу щодо створення альтернативної моделі розвитку для світу, сказавши, що вона “встановила нову основу для міжнародного співробітництва”.

Китай і Росія закликали до припинення вогню в конфлікті, що наростає в Ізраїлі і відмовилися прямо засуджувати ХАМАС.

На форумі “Один пояс, один шлях” у Пекіні генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав до негайного припинення вогню з гуманітарних причин.

“Я повністю усвідомлюю глибокі нарікання палестинського народу після 56 років окупації, але якими б серйозними не були ці нарікання, вони не можуть виправдати терористичні акти проти мирного населення, вчинені ХАМАСом 7 жовтня (які) я негайно засудив”, – сказав він.

Після заходу відбулися переговори Сі і Путіна. Назвавши Путіна “моїм старим другом”, Сі привітав поглиблення політичної довіри між двома націями та їх “тісну, ефективну стратегічну координацію”.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.

Комітет міністрів Ради Європи офіційно запустив процес створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Відповідне рішення ухвалили 14 травня на засіданні у Люксембурзі.

Зйомки російського художнього фільму про події 2022 року у Маріуполі призвели до відключення зв’язку та інтернету в тимчасово окупованій частині Донецької області.

Спанієль Чарлі, який став талісманом і вірним другом для нацгвардійців на передовій, загинув.

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.