Рада ЄС затвердила постанову для використання прибутку від заморожених активів РФ

Джерело: пресслужба Ради ЄС

12 лютого Рада ЄС затвердила постанову, що дає можливість використати прибуток від заморожених активів РФ для відновлення та відбудови України.

Так, Рада ЄС прийняла постанову, що роз’яснює зобов’язання центральних депозитаріїв цінних паперів, які володіють активами та резервами ЦБ Росії, що були іммобілізовані внаслідок обмежувальних заходів ЄС.

Після того, як Росія розпочала незаконне та невиправдане повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, ЄС у координації з міжнародними партнерами вирішив заборонити будь-які операції, пов’язані з управлінням резервами, а також активами ЦБ РФ. Внаслідок цієї заборони відповідні активи, що належать фінансовим установам у державах-членах ЄС, заморожено, – зазначили у повідомленні.

Сьогоднішнє рішення, відповідно до позиції G7, роз’яснює заборону на ці операції, а також правовий статус доходів, які отримують центральні депозитарії у зв’язку з володінням російськими іммобілізованими активами, і встановлює чіткі правила для осіб, які володіють ними. Рада, зокрема, ухвалила, що ЦДЦП, які володіють активами ЦБ РФ на суму понад 1 млн євро, повинні окремо враховувати надзвичайні залишки коштів, що накопичилися в результаті обмежувальних заходів ЄС, а також повинні зберігати відповідні доходи окремо. Крім того, ЦДЦП забороняється розпоряджатися отриманим чистим прибутком.

Затверджена постанова дає можливість Раді ухвалити рішення про можливе встановлення фінансового внеску до бюджету ЄС, зібраного з цього чистого прибутку, для підтримки України та її відновлення на пізнішому етапі.

Цей фінансовий внесок може бути направлений через бюджет ЄС до Фонду України, за яким Рада та Європейський парламент досягли попередньої угоди 6 лютого 2024 року.

Зауважимо, 30 січня у проєкті резолюції Комітету ПАРЄ з політичних питань наголосили, що Рада Європи має очолити процес “арешту російських державних активів та їх використання для підтримки відновлення України”.

22 січня Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на пресконференції у межах засідання Ради ЄС у Брюсселі повідомив, що країни Євросоюзу досягли політичної згоди щодо процедури використання доходів, отриманих від заморожених російських активів.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.