Ракети для ППО, гаубиці та БпЛА: Німеччина спорядила Україні новий пакет озброєння

Джерело: пресслужба уряду ФРН
Німеччина оновила список переданого озброєння Україні. У новому військовому пакеті союзники передали зокрема ракети IRIS-T SLM, десятки дронів VECTOR та боєприпаси.
Новий пакет містить:
- 66 транспортних засобів із захистом від мінної засідки (MRAP);
- боєприпаси для танків LEOPARD-2;
- чотири транспортних засоби кінетичного захисту;
- 38 тис. набоїв для зеніток Gepard;
- ракети для комплексів ППО IRIS-T SLM;
- три гаубиці Zuzana-2 (проєкт, що фінансується спільно з Данією та Норвегією);
- 1 тис. артилерійських боєприпасів 122-мм калібру.
- 27 тис. артилерійських боєприпасів калібру 155 мм;
- 70 розвідувальних БпЛА VECTOR;
- 150 безпілотників HF-1
- 20 наземних безпілотних апаратів.
- плуги для розмінування;
- чотири машини розмінування WISENT-1 із запасними частинами;
- шість машин Bergepanzer-2;
- 41 наземна радіолокаційна станція спостереження;
- лазерні далекоміри, біноклі, водолазні скутери, транспортні засоби прикордонної служби, спальні мішки, джгути, штурмові гвинтівки
Зауважимо, 12 лютого, під час засідання “Рамштайн” Німеччина повідомила про надання Україні близько 100 керованих ракет для ЗРК IRIS-T.
Військову допомогу на суму близько 28 мільярдів євро вже надано Німеччиною або призначено для підтримки України протягом наступних кількох років.
Зауважується, що кошти на ініціативу з розбудови потенціалу безпеки лише у 2024 році для військової допомоги Україні становлять приблизно 7,1 млрд євро. На додаток до цього є дозволи на прийняття зобов’язань у наступні роки на суму приблизно 6 мільярдів євро.
З початку російсько-загарбницької війни 24 лютого 2022 року Німеччина надала Україні матеріалів із постачань Федеральних збройних сил на суму близько 5,2 млрд євро. Крім того, понад 10 тисяч українських військових пройшли військовий вишкіл в Німеччині. Витрати на навчання на сьогодні становлять близько 282 мільйонів євро.
11 квітня відбулося 27-ме засідання України та її партнерів у форматі “Рамштайн”, за результатами якого були оголошені нові пакети військової допомоги.
- Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.
- Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.
- Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.
- Канцлер Німеччини на дебатах у Бундестазі назвав повномасштабну війну Росії проти України “імперіалістичним божевіллям”, тоді як російських військових – “жертвами” цього божевілля.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.