Раніше погоджена допомога Україні вичерпається наприкінці місяця – Білий дім
Джерело: CNN
Пакет допомоги, запланований для України цього місяця, вичерпає раніше погоджені зусилля США, якщо Конгрес не схвалить додаткову допомогу, попередили у Білому домі.
Хоча допомога, надана Україні досі, була важливою для протистояння вторгненню Росії в Україну, країна “все ще потребує нашої допомоги”, — заявив речник Ради національної безпеки Джон Кірбі.
Він вказав на лист Конгресу від контролера Міністерства оборони Майка МакКорда, який попереджає, що Міністерство повністю виділило все фінансування, що залишилося, в рамках повноважень міністерства з поповнення, призначених для України.
Ми плануємо ще один пакет допомоги Україні цього місяця. Однак, коли це буде зроблено, як контролер містер МакКорд чітко заявив у своїй записці до Конгресу сьогодні, ми більше не матимемо повноважень щодо поповнення, і нам потрібно буде, щоб Конгрес діяв без зволікань, як і раніше, — наголосив Кірбі.
У цьому листі, копію якого отримав CNN, МакКорд зазначив, що відомство переведе на свої рахунки близько 1, 071 млрд доларів для заміни запасів та відшкодування “оборонних послуг”, наданих Україні. Одначе, “як тільки ці кошти буде виділено, Пентагон вичерпає доступне нам фінансування для допомоги у реалізації безпеки України”.
Дуже важливо, щоб Конгрес негайно відреагував на додатковий запит Адміністрації, який очікує розгляду, — заявив МакКорд. — Це відповідає нашим явним національним інтересам, і наша допомога життєво необхідна, щоб Україна могла продовжувати боротьбу за свободу та гарантувати, що Росія продовжить зазнавати невдачі в Україні.
Нещодавно Байден заявив, що готовий піти на компроміс із республіканцями, але узгодження залишається малоймовірним до кінця року, навіть після того, як президент України Володимир Зеленський зустрівся з лідерами Конгресу минулого тижня, намагаючись донести свої аргументи безпосередньо до законодавців.
Зауважимо, 18 грудня Сенат повертається до засідання, що дало учасникам переговорів від Сенату та Білого дому час для роботи протягом вихідних, аби спробувати досягти рамкової угоди до святкових канікул.
Стало відомо, що частина конгресменів США вирішили залишитися у Вашингтоні після 14 грудня, аби надалі працювати над питанням про додаткове фінансування для України та безпеку кордонів США. Деякі конгресмени вважають, що це важливіше нині, аніж канікули.
12 грудня Володимир Зеленський провів зустріч із сенаторами США, де розповів про актуальну безпекову та економічну ситуацію в Україні. Глава держави розповів про важливість збереження життєво необхідної американської підтримки. Зокрема, президент відповів на запитання сенаторів.
Чак Шумер заявив, що зустріч президента України Володимира Зеленського з законодавцями на Капітолійському пагорбі була “дуже потужною”.
Водночас спікер Палати представників Майк Джонсон зазначив, що у нього була “хороша” зустріч із президентом України, одначе, він досі залишається твердим у своїй позиції стосовно того, що США необхідно спочатку зайнятися проблемою кордону, перш ніж просуватися з законопроєктом про допомогу.
Раніше президент США Джо Байден знову закликав Конгрес підтримати додаткове фінансування для України та заявив, що “ми не можемо дозволити Путіну перемогти”.
- Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.
- Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес виділити кошти на допомогу Україні до кінця 2023 року.
- 11 грудня президент Володимир Зеленський розпочав свій візит до США та зустрівся з міністром оборони Ллойдом Остіном й головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Чарльзом Брауном у Національному університеті оборони США.
- Більшість сенаторів США підтримали проєкт закону про оборонну політику з рекордною сумою у 886 мільярдів доларів. У законопроєкті, зокрема, передбачено допомогу Україні на 300 млн доларів.
Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.
Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.