«Релігійна ворожнеча»: митрополиту Черкаської єпархії УПЦ (МП) повідомлено про нову підозру

Джерело: СБУ
Митрополиту Черкаської єпархії УПЦ (МП), який під час домашнього арешту розпалював релігійну ворожнечу, повідомлено про нову підозру.
Служба безпеки встановила нові факти злочинної діяльності керівника Черкаської єпархії УПЦ (МП). Перебуваючи під домашнім арештом на час розслідування попередніх злочинів, він продовжив публічно розпалювати релігійну ненависть.
На початку цього року митрополиту було повідомлено про підозру за фактами заперечення збройної агресії РФ та поширення закликів до міжконфесійної ворожнечі.
Тоді суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту і розпочав розгляд матеріалів провадження по суті.
Однак, це не зупинило клірика і у власній домівці він почав записувати провокативні відео, в яких повторював кремлівські наративи про релігійні громади в Україні.
Встановлено, що у своїх “зверненнях” фігурант зневажливо висловлювався про вірян та священнослужителів інших конфесій.
Також він намагався дискредитувати співробітників правоохоронних органів України, які проводили безпекові заходи на території релігійних громад області.
Після запису пропагандистських відео їхній автор у рясі поширював деструктивний контент на Ютуб-каналі сайту Черкаської єпархії УПЦ (МП).
Тим самим митрополит діяв на користь країни-агресорки і намагався дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в регіоні.
Експертизи підтвердили факти злочинних дій митрополита.
Під час обшуків за місцем проживання клірика виявлено: провокативне відео фігуранта; комп’ютерну техніку та мобільний телефон, які він використовував для запису і поширення ворожого контенту.
На підставі нових доказів митрополиту повідомлено про ще одну підозру за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно).
Зараз вирішується питання щодо обрання нового запобіжного заходу, але вже у вигляді тримання під вартою.
Триває розслідування всіх обставин злочину.
- Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Служба безпеки викрила понад 60 кліриків УПЦ МП) які працювали на РФ, продавали зброю і дитячу порнографію.
- На Закарпатті перед судом постане священник УПЦ МП, який пропагував у регіоні комуністичні настрої та підтримував російську армію.
- За матеріалами СБУ повідомлено про підозру клірику УПЦ МП на Житомирщині, який поширював прокремлівські листівки і брошури серед священників та прихожан релігійної громади Житомирщини.
- За матеріалами Служби безпеки засуджено до п’яти років тюрми ще одного митрополита УПЦ МП – очільника Тульчинської єпархії на Вінниччині, що публічно виправдовував російську збройну агресію проти України.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.