Reuters : Банки ОАЕ відмовляються відкривати рахунки «Роснефти»

Джерело: Reuters

Постачання російської сирої нафти Sokol до Indian Oil Corp були затримані через проблеми з оплатою, що змусило найбільший нафтопереробний завод Індії використовувати свої запаси та закуповувати більше нафти з Близького Сходу.

IOC є єдиним державним нафтопереробним підприємством Індії, що уклало річну угоду про купівлю російських сортів нафти, включаючи Sokol, у російської нафтової компанії “Роснефть”. Sokol постачає ТОВ “Сахалин-1”, дочка “Роснефти”.

Індійські державні нафтопереробники ведуть торгівлю нафтою з Росією в дирхамах Об’єднаних Арабських Еміратів після того, як уряд порадив їм не використовувати китайські юані, хоча приватні нафтопереробники все ще платять у юанях через відсутність альтернатив.

Проте, банки ОАЕ не почали відкривати рахунки “Роснефти” у національній валюті, яку найбільша нафтова компанія РФ планувала використати для розрахунків з Індією.

Так, платежі IOC за нафту Sokol не були проведені через те, що ТОВ “Сахалин-1” не змогло відкрити рахунок у банку в ОАЕ для прийому платежів у дирхамах.

У результаті її експорт зупинився: через проблеми з оплатою на кінець грудня шість танкерів, на борту яких перебуває понад 5 млн барелів російської сировини, змушені дрейфувати в Індійському океані. Один із них, який потрапив під американські санкції NS Century, ще 25 листопада мав пришвартуватися в порту Vadinar, але після майже місяця очікування подався до Сінгапуру. До цього ж порту прямували ще два танкери — NS Commander і Sakhalin Island, які зараз стоять на якорі поблизу Коломбо (Шрі-Ланка). Окрім цього, ще три танкери не дійшли до порту Paradip, тож наразі дрейфують у Бенгальській затоці.

Раніше оплата в рупіях стала проблемою для РФ: потоку товарів у відповідь, на які можна було б витратити індійську валюту, Індія в РФ не постачає, і в результаті рупії накопичуються в індійських банках. Джерела Reuters оцінювали суму в $40 млрд.

Агента ФСБ у керівництві “Укртелекому”, котрий передавав ворогу секретні дані про зв’язок у Силах оборони, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.