Reuters : Банки ОАЕ відмовляються відкривати рахунки «Роснефти»

Джерело: Reuters

Постачання російської сирої нафти Sokol до Indian Oil Corp були затримані через проблеми з оплатою, що змусило найбільший нафтопереробний завод Індії використовувати свої запаси та закуповувати більше нафти з Близького Сходу.

IOC є єдиним державним нафтопереробним підприємством Індії, що уклало річну угоду про купівлю російських сортів нафти, включаючи Sokol, у російської нафтової компанії “Роснефть”. Sokol постачає ТОВ “Сахалин-1”, дочка “Роснефти”.

Індійські державні нафтопереробники ведуть торгівлю нафтою з Росією в дирхамах Об’єднаних Арабських Еміратів після того, як уряд порадив їм не використовувати китайські юані, хоча приватні нафтопереробники все ще платять у юанях через відсутність альтернатив.

Проте, банки ОАЕ не почали відкривати рахунки “Роснефти” у національній валюті, яку найбільша нафтова компанія РФ планувала використати для розрахунків з Індією.

Так, платежі IOC за нафту Sokol не були проведені через те, що ТОВ “Сахалин-1” не змогло відкрити рахунок у банку в ОАЕ для прийому платежів у дирхамах.

У результаті її експорт зупинився: через проблеми з оплатою на кінець грудня шість танкерів, на борту яких перебуває понад 5 млн барелів російської сировини, змушені дрейфувати в Індійському океані. Один із них, який потрапив під американські санкції NS Century, ще 25 листопада мав пришвартуватися в порту Vadinar, але після майже місяця очікування подався до Сінгапуру. До цього ж порту прямували ще два танкери — NS Commander і Sakhalin Island, які зараз стоять на якорі поблизу Коломбо (Шрі-Ланка). Окрім цього, ще три танкери не дійшли до порту Paradip, тож наразі дрейфують у Бенгальській затоці.

Раніше оплата в рупіях стала проблемою для РФ: потоку товарів у відповідь, на які можна було б витратити індійську валюту, Індія в РФ не постачає, і в результаті рупії накопичуються в індійських банках. Джерела Reuters оцінювали суму в $40 млрд.

9 квітня єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос на спільний пресконференції з Каєю Каллас та Денисом Шмигалем поіформувала, що Європейський Союз скерує на обороноздатність України 9 млрд євро до кінця 2025 року.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.

На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.

СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.

Угорщина може підтримати санкції Заходу проти Росії , якщо Дональд Трамп використає їх, щоб покарати російського лідера Володимира Путіна за неприйняття його угоди щодо припинення війни проти України.