Reuters: експорт російського природного газу до Європи цього року досяг найвищого рівня

Джерело: Reuters

Згідно з підрахунками Reuters, середні добові постачання природного російського газу в Європу в липні досягли найвищого рівня цього року, збільшившись на 5,7% порівняно з минулим роком і на 12% вище, ніж у червні.

Розрахунки, засновані на даних європейської газотранспортної групи Entsog і щоденних звітах “Газпрому” про транзит газу через Україну, свідчать, що середньодобовий експорт зріс до 91,5 млн кубометрів минулого місяця з 86,6 млн кубометрів у липні 2023 року та з 81,8 млн кубометрів в червні.

Цього року експорт природного газу “Газпрому” до Європи досяг близько 18,3 мільярда кубометрів.

Згідно з даними “Газпрому” та підрахунками Reuters, у 2022 році Росія поставила до Європи різними маршрутами близько 63,8 млрд кубометрів газу. Обсяг знизився ще на 55,6%, до 28,3 млрд кубометрів минулого року.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.