РФ може посилити атаки, користуючись проміжком часу до прибуття допомоги США, – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські війська найближчими днями і тижнями можуть посилити атаки, використовуючи проміжок часу до прибуття нового пакету військової допомоги Україні від США.

Як пояснили аналітики, ухвалений 20 квітня законопроєкт має затвердити Сенат і підписати президент США Джо Байден, перш ніж допомога почне надходити.

Ці умови, а також логістика доставки американської допомоги до лінії фронту в Україні, ймовірно, означатимуть, що надана допомога не почне впливати на ситуацію на лінії фронту протягом декількох тижнів.

“Таким чином, ситуація на фронті, ймовірно, продовжить погіршуватися протягом цього часу, особливо якщо російські війська посилять свої атаки, щоб скористатися часовим вікном до прибуття нової допомоги від США”, – йдеться у звіті.

Аналітики попередили, що українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні в очікуванні допомоги від США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, але вони, ймовірно, зможуть призупинити нинішній російський наступ за умови швидкого надходження відновленої допомоги від США.

“Загроза оперативно значущого російського прориву в найближчі тижні залишається, хоча українське командування, можливо, матиме більшу свободу дій, беручи на себе короткострокові ризики, пов’язані з вичерпуванням запасів, щоб запобігти цьому, якщо воно буде впевнене в тому, що незабаром надійдуть нові запаси матеріальних засобів”, – мовиться в огляді.

При цьому аналітики припустили, що ворог, ймовірно, активізує наступальні операції, ракетні удари і удари з безпілотників протягом наступних тижнів, користуючись “українськими матеріально-технічними обмеженнями”.

Водночас загарбники продовжують, а в деяких районах посилили наступальні операції, ймовірно, щоб скористатися “аномально сухими весняними умовами і постійним дефіцитом українських матеріальних засобів до прибуття обіцяної західної допомоги”.

США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.

Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.

Заступник міністра оборони Валерій Чуркін запропонував партнерам можливість тестування їхньої продукції під час ведення бойових дій, а також закликав налагодити довгострокове партнерство.

Згідно з офіційними даними, російська економіка різко сповільнилася в останні місяці і може зазнати додаткових ризиків у разі зниження цін на нафту та глобальних економічних потрясінь.

Європейський союз наразі не проводив з адміністрацією президента США Дональда Трампа переговорів стосовно послаблення санкційного тиску на Росію, підтвердив головний представник ЄС із санкційної політики Девід О’Салліван.