РФ може посилити атаки, користуючись проміжком часу до прибуття допомоги США, – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські війська найближчими днями і тижнями можуть посилити атаки, використовуючи проміжок часу до прибуття нового пакету військової допомоги Україні від США.

Як пояснили аналітики, ухвалений 20 квітня законопроєкт має затвердити Сенат і підписати президент США Джо Байден, перш ніж допомога почне надходити.

Ці умови, а також логістика доставки американської допомоги до лінії фронту в Україні, ймовірно, означатимуть, що надана допомога не почне впливати на ситуацію на лінії фронту протягом декількох тижнів.

“Таким чином, ситуація на фронті, ймовірно, продовжить погіршуватися протягом цього часу, особливо якщо російські війська посилять свої атаки, щоб скористатися часовим вікном до прибуття нової допомоги від США”, – йдеться у звіті.

Аналітики попередили, що українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні в очікуванні допомоги від США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, але вони, ймовірно, зможуть призупинити нинішній російський наступ за умови швидкого надходження відновленої допомоги від США.

“Загроза оперативно значущого російського прориву в найближчі тижні залишається, хоча українське командування, можливо, матиме більшу свободу дій, беручи на себе короткострокові ризики, пов’язані з вичерпуванням запасів, щоб запобігти цьому, якщо воно буде впевнене в тому, що незабаром надійдуть нові запаси матеріальних засобів”, – мовиться в огляді.

При цьому аналітики припустили, що ворог, ймовірно, активізує наступальні операції, ракетні удари і удари з безпілотників протягом наступних тижнів, користуючись “українськими матеріально-технічними обмеженнями”.

Водночас загарбники продовжують, а в деяких районах посилили наступальні операції, ймовірно, щоб скористатися “аномально сухими весняними умовами і постійним дефіцитом українських матеріальних засобів до прибуття обіцяної західної допомоги”.

Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 185 бойових зіткнень.

В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 26 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.