РФ не вистачає систем ППО аби захисти всі важливі об’єкти від українських БпЛА – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Росії не вистачає звичайних систем ППО, аби захистити критично важливі об’єкти від атак українських безпілотників, змушуючи окупантів обирати, які цілі захищати.
Супутникові фото від 6 травня свідчать, що РФ розмістила щонайменше сім ППО “Панцир-1” довкола резиденції Володимира Путіна у Валдаї.
Руслан Пухов, керівник московського Центру аналізу стратегій і технологій і член Цивільної консультативної ради Міноборони (МО) Росії, 16 липня заявив, що таке покриття однієї цілі немає сенсу, адже дозволяє українським БпЛА обходити покриття ППО та атакувати з незахищених напрямків.
“Очевидно, російським військовим не вистачає необхідних звичайних систем протиповітряної оборони для захисту всіх критично важливих об’єктів на заході Росії, і їм навіть важко прикрити важливі потенційні цілі в, як повідомляється, добре захищених районах у Росії”, – зауважили в ISW.
Відтак Пухов закликав російське військове командування децентралізовано захищати критичні об’єкти в країні додавши, що українські БпЛА, імовірно, атакуватимуть ще більше углиб російської території.
Аналітики зауважили, що ще у березні РФ почала формувати мобільні військові групи – на кшталт таких, які успішно розгорнуті в Україні для захисту від російських БпЛА – проте досі не розташувала їх у потрібному масштабі для захисту всіх об’єктів у західній частині Росії.
В ISW додали, що постійні атаки БпЛА і тиск на російську ППО призвели до того, що в деяких регіонах РФ місцева влада відкрито заявляє, що не може сподіватись на протиповітряну оборону на федеральному рівні і їм необхідно забезпечити власні засоби для боротьби з БпЛА.
Пухов запропонував, щоб російські військові виділили парк легких літаків для перехоплення українських безпілотників, але зазначив, що низький рівень виробництва легких літаків у Росії ускладнить ці зусилля.
- Аналітики ISW проаналізували останні атаки України по російських системах ППО. Фахівці вважають, що таким чином Збройні сили України готуються до отримання винищувачів F-16.
У Білорусі триває масштабна перевірка боєготовності збройних сил, у межах якої мобілізовують військовозобов’язаних, а підприємства передають техніку у розпорядження армії. Військових, техніку та боєприпаси перевозять залізничними ешелонами.
Кремль підтвердив пропозицію глави Росії Володимира Путіна щодо співпраці з США у сфері видобутку рідкоземельних металів. Попри багаторічні зусилля російської пропаганди по демонізації образу США, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив про “широкі перспективи” економічної та інвестиційної співпраці між країнами.
Республіканські законодавці починають публічно висловлювати невдоволення діяльністю Департаменту ефективності державного управління (DOGE) Ілона Маска через різку реакцію виборців, які масово надсилають конгресменам скарги щодо “радикального скорочення федерального уряду адміністрацією Дональда Трампа”.
Папа Римський Франциск, якого ушпиталили 12 днів тому через пневмонію, все ще перебуває в критичному стані.
Програмна директорка міжнародної благодійної організації СОС Дитячі містечка Україна, голова правління Української мережі за права дитини, Дар’я Касьянова розповіла історію 10-річної дівчинки, котра через 9 місяців і 6 спроб змогла повернутися до своїх батьків.