РФ не вистачає систем ППО аби захисти всі важливі об’єкти від українських БпЛА – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Росії не вистачає звичайних систем ППО, аби захистити критично важливі об’єкти від атак українських безпілотників, змушуючи окупантів обирати, які цілі захищати.
Супутникові фото від 6 травня свідчать, що РФ розмістила щонайменше сім ППО “Панцир-1” довкола резиденції Володимира Путіна у Валдаї.
Руслан Пухов, керівник московського Центру аналізу стратегій і технологій і член Цивільної консультативної ради Міноборони (МО) Росії, 16 липня заявив, що таке покриття однієї цілі немає сенсу, адже дозволяє українським БпЛА обходити покриття ППО та атакувати з незахищених напрямків.
“Очевидно, російським військовим не вистачає необхідних звичайних систем протиповітряної оборони для захисту всіх критично важливих об’єктів на заході Росії, і їм навіть важко прикрити важливі потенційні цілі в, як повідомляється, добре захищених районах у Росії”, – зауважили в ISW.
Відтак Пухов закликав російське військове командування децентралізовано захищати критичні об’єкти в країні додавши, що українські БпЛА, імовірно, атакуватимуть ще більше углиб російської території.
Аналітики зауважили, що ще у березні РФ почала формувати мобільні військові групи – на кшталт таких, які успішно розгорнуті в Україні для захисту від російських БпЛА – проте досі не розташувала їх у потрібному масштабі для захисту всіх об’єктів у західній частині Росії.
В ISW додали, що постійні атаки БпЛА і тиск на російську ППО призвели до того, що в деяких регіонах РФ місцева влада відкрито заявляє, що не може сподіватись на протиповітряну оборону на федеральному рівні і їм необхідно забезпечити власні засоби для боротьби з БпЛА.
Пухов запропонував, щоб російські військові виділили парк легких літаків для перехоплення українських безпілотників, але зазначив, що низький рівень виробництва легких літаків у Росії ускладнить ці зусилля.
- Аналітики ISW проаналізували останні атаки України по російських системах ППО. Фахівці вважають, що таким чином Збройні сили України готуються до отримання винищувачів F-16.
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.