Rheinmetall постачить Україні додаткові боєприпаси для Gepard
Джерело: пресслужба Rheinmetall
Німецький концерн Rheinmetall постачить Україні 180 тисяч снарядів для зенітних установок Gepard.
Контракт фінансує Німеччина, а боєприпаси використовуватимуться, зокрема, для боротьби з безпілотниками.
Мовиться зокрема про 35-міліметрові снаряди для зенітної самохідної установки Gepard. Новий контракт передбачає постачання 180 000 боєприпасів та оцінюється у “двозначну суму” мільйонів євро.
Раніше Німеччина передала Україні 55 зенітних установок Gepard, списаних Бундесвером.
Зауважимо, раніше Rheinmetall AG заявив, що очікує великих замовлень з України на виробництво боєприпасів, які можуть перевищити 2 мільярди євро.
Німецький виробник зброї Rheinmetall 24 липня оголосив, що отримав розпорядження українського уряду про початок будівництва заводу з виробництва боєприпасів в Україні. На підприємстві планують виготовляти артилерійські снаряди калібру 155 мм, включаючи метальні заряди. Точні обсяги виробництва поки що не розголошуються.
Голова компанії Армін Папперґер додав, що у планах – також виробництво бронетехніки.
Вартість будівництва оцінюється у понад 100 мільйонів євро.
Окрім того, у червні 2024 року Укроборонпром і Rheinmetall відкрили перше спільне підприємство для ремонту та виробництва бронетехніки. За планом, до кінця року компанія розпочне постачання перших БМП Lynx для України.
Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000. Компанія Rheinmetall, яка є одним із провідних світових виробників артилерійських і танкових снарядів, значно наростила виробництво після російського вторгнення в Україну у 2022 році, забезпечуючи Збройні Сили України необхідною зброєю.
- Генеральний директор німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Папперґер оголосив на щорічних загальних зборах, що компанія планує створити ще одне спільне підприємство в Україні у сфері протиповітряної оборони.
- Німецьке картельне відомство схвалило створення спільного підприємства між німецьким оборонним підрядником Rheinmetall і державним підприємством “Українська оборонна промисловість” (UDI).
- Rheinmetall готує новий експорт танків Україні. З цією метою компанія придбала 50 танків Leopard 1 у бельгійської компанії OIP Land Systems.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall спорядив Збройним силам України мобільний польовий шпиталь.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.
7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.
7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.