Російські боти розповсюджують інформацію про теракти у Німеччині перед виборами – Reuters

Джерело: Reuters

Пов’язані з РФ мережі розповсюджують в інтернеті фейкові повідомлення від “розвідувальних агентств” про терористичні атаки у Німеччині напередодні виборів.

За оцінками фахівців з кібербезпеки, мета російських ботів очевидна – спроба посіяти страх та паніку, щоб зменшити явку виборців.

Ці ж мережі ботів також розповсюдили необґрунтовані чутки з дискредитацією лідера консерваторів Фрідріха Мерца, який лідирує в опитуваннях, випереджаючи “Альтернативу для Німеччини” (AfD), яка підтримує РФ.

За даними агенства, якому вдалось ознайомитись з базою даних щодо російських дезінформаційних дописів, у більшості первинні фейкові повідомлення публікують на платформі Х, а вже з неї їх розповсюджують іншими соцмережами.

За оцінками експертів, які боряться з російською кампанією впливу, на цей час на подібні дописи зреагували близько 2,5 млн разів.

Обсяг фейкових дописів потроївся цього тижня, коли до розповсюдження дезінформації долучилась група Storm 1516. До цього у російській кампанії домінували групи Doppelganger та Matryoshka.

Одна з фейкових публікацій містить відео, нібито від France 24, у якому французькі служби безпеки попереджують про необхідність уникати публічних місць у Німеччині через загрозу терористичних атак. Інші фейкові дописи містили схожі попередження нібито від ЦРУ та Моссаду.

В інших дезінформаційних постах мовилось, що Мерц нібито страждав психічним захворюванням, яке приховують.

Якщо росіяни зможуть досягти цілей – зменшити явку виборців та підтримку консерваторів – це матиме негативний вплив на формування стабільної коаліції та збільшить шанси того, що проросійсько налаштовані політсили отримають достатньо місць у німецькому парламенті.

Фахівець з дезінформації Фелікс Картте також вважає, що повідомлення російських ботів націлені на допомогу AfD.

“Налякане суспільство чутливіше до авторитарних наративів”, – сказав він.

  • Берлінський окружний суд зобовʼязав платформу X, якою володіє американський винахідник та бізнесмен Ілон Маск, надати інформацію, котра дасть змогу відстежувати поширення інформації, що потенційно може впливати на вибори.

Глава Пентагону Піт Гегстет вважає, що розмова президентів США та РФ, а також швидке просування миру не є зрадою України.

79-річний американський актор Джон Літгов перебуває на фінальному етапі переговорів щодо ролі Альбуса Дамблдора у новому серіалі HBO за мотивами книг Джоан Роулінг про Гаррі Поттера.

Професор міжнародної політики Карло Масала прокоментував телефонну розмову президентів США і РФ Дональда Трампа і Володимира Путіна. На його думку, це фактично може означати перемогу Путіна.

13 лютого зранку російські окупанти обстріляли житлові будинки у Херсоні. Внаслідок атаки двоє людей отримали поранення.

У ніч на 13 лютого (з вечора 12 лютого) російські окупаційні війська випустили по Україні 140 безпілотників. Значну частину вдалось збити.