Російські хакери атакували Вільнюський саміт НАТО – Politico
Джерело: Politico
Дві групи російських хакерів намагалися зірвати саміт оборонного альянсу НАТО у Вільнюсі, поширюючи дезінформацію та очевидні розвідувальні документи в Інтернеті, повідомила дослідницька компанія соціальних мереж Graphika.
У новому звіті, опублікованому для Politico, Graphika детально описує, як виявила поширення фальшивих пресрелізів НАТО через імітовані вебсторінки альянсу, і несправжні акаунти в соціальних мережах. Інша група опублікувала в Інтернеті документи про заходи внутрішньої безпеки саміту, стверджуючи, що це документи, отримані від уряду Литви.
Кампанія з дезінформації містила зокрема підроблені оголошення про те, що НАТО подвоює свій оборонний бюджет і що альянс розглядає ідею підтримки розгортання українських військ у Франції для відповіді на протести на початку літа.
Спрямовуючи дезінформацію на європейські країни, російські групи намагалися посіяти розбрат між членами НАТО та підірвати підтримку України в її триваючій боротьбі проти Москви.
Директор із розслідувань Graphika Тайлер Вільямс зазначив, що співробітники компанії склали звіт самостійно. Компанія відмовилася коментувати, чи повідомила вона НАТО або уряд Литви про результати.
Речниця НАТО Оана Лунгеску заявила, що блок “відстежував спроби створити фейкові історії за кілька днів до саміту у Вільнюсі”. Вона нагадала, що НАТО працювало зі ЗМІ, аби “пояснити, що вебсайти були фейковими”, тож заяви відносно них були спростовані. За її словами, це частина роботи НАТО з моніторингу кампаній з дезінформації.
Нагадаємо, у грудні близько 150 експертів НАТО з кібербезпеки зібралися у бежевій будівлі в центрі засніженої столиці Естонії, щоб підготуватися до кібервійни.
Довідка. Саміт НАТО відбувся у Вільнюсі 11-12 липня. Під час його проведення кіберзлочинцям вдалося отримати доступ до деяких секретних даних щодо організації саміту. Це, зокрема, була інформацію про імена людей, які відповідали за охорону, а також маршрути переміщення делегацій.
- Литовський національний центр управління кризами підтвердив, що потенційний витік даних саміту НАТО, пов’язаний зі зламом урядових систем Литви.
- Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували спроби російської воєнної розвідки отримати доступ до бойової системи обміну даних Збройних сил України.
- Завершуючи саміт НАТО, присвячений війні в Україні та іншим викликам, які швидко змінюються, президент США Джо Байден пообіцяв, що Альянс протистоятиме російській агресії стільки, скільки буде потрібно.
Повітряні Сили щодня фіксують сотні ворожих повітряних цілей, збиваючи ракети, дрони та літаки росіян. З початку повномасштабного вторгнення українське небо стало смертельною пасткою для російської авіації.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України 25 лютого застосовуватимуть графіки відключення електроенергії для промисловості та бізнесу. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Президент України Володимир Зеленський жорстко відреагував на вимоги міністра фінансів США Скотта Бессента під час зустрічі у Києві 12 лютого, яка стосувалась угоди про рідкісноземельні метали. Як повідомляє Financial Times, у ході переговорів між сторонами виникла напружена суперечка.
Національний банк України випустив пам’ятну монету “Тримаймо стрій!”, присвячену незламності українських військових та єднанню всіх українців у боротьбі за Перемогу. Її створили до третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
У третій рік повномасштабної війни проти України Росія отримала €242 мільярди ($253,8 мільярда) доходу від експорту викопного палива, йдеться у звіті незалежної дослідницької організації Centre for Research on Energy and Clean Air та кампанії B4Ukraine. Частина прибутків надходить навіть із західних країн — попри дію санкцій.