Російські хакери атакували Вільнюський саміт НАТО – Politico

Джерело: Politico

Дві групи російських хакерів намагалися зірвати саміт оборонного альянсу НАТО у Вільнюсі, поширюючи дезінформацію та очевидні розвідувальні документи в Інтернеті, повідомила дослідницька компанія соціальних мереж Graphika.

У новому звіті, опублікованому для Politico, Graphika детально описує, як виявила поширення фальшивих пресрелізів НАТО через імітовані вебсторінки альянсу, і несправжні акаунти в соціальних мережах. Інша група опублікувала в Інтернеті документи про заходи внутрішньої безпеки саміту, стверджуючи, що це документи, отримані від уряду Литви.

Кампанія з дезінформації містила зокрема підроблені оголошення про те, що НАТО подвоює свій оборонний бюджет і що альянс розглядає ідею підтримки розгортання українських військ у Франції для відповіді на протести на початку літа.

Спрямовуючи дезінформацію на європейські країни, російські групи намагалися посіяти розбрат між членами НАТО та підірвати підтримку України в її триваючій боротьбі проти Москви.

Директор із розслідувань Graphika Тайлер Вільямс зазначив, що співробітники компанії склали звіт самостійно. Компанія відмовилася коментувати, чи повідомила вона НАТО або уряд Литви про результати.

Речниця НАТО Оана Лунгеску заявила, що блок “відстежував спроби створити фейкові історії за кілька днів до саміту у Вільнюсі”. Вона нагадала, що НАТО працювало зі ЗМІ, аби “пояснити, що вебсайти були фейковими”, тож заяви відносно них були спростовані. За її словами, це частина роботи НАТО з моніторингу кампаній з дезінформації.

Нагадаємо, у грудні близько 150 експертів НАТО з кібербезпеки зібралися у бежевій будівлі в центрі засніженої столиці Естонії, щоб підготуватися до кібервійни.

Довідка. Саміт НАТО відбувся у Вільнюсі 11-12 липня. Під час його проведення кіберзлочинцям вдалося отримати доступ до деяких секретних даних щодо організації саміту. Це, зокрема, була інформацію про імена людей, які відповідали за охорону, а також маршрути переміщення делегацій.

Особистий номер телефону міністра оборони США Піта Гегсета, який використовували в чаті Signal, ще в березні був легкодоступний в інтернеті та додатках, що могло призвести до витоку секретів національної безпеки до іноземних супротивників.

На аукціоні у Британії продали лист, написаний одним з пасажирів “Титаніка” за кілька днів до катастрофи. Лот пішов з молотка за 300 тисяч фунтів стерлінгів ($399 тисяч).

Триває 1159-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 948 тисяч осіб.

Міністр оборони США Піт Гегсет наказав встановити на стаціонарний комп’ютер у своєму офісі в Пентагоні месенджер Signal, що додало чергової хвилі до суперечки щодо використання ним зашифрованого месенджера.

Військові КНР зафіксували свою присутність на спірному рифовому острові за декілька кілометрів від найважливішого форпосту Філіппін у Південнокитайському морі.