Російських і білоруських спортсменів допустять до участі в Олімпіаді-2024

Джерело: Sky News

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) оголосив, що російським і білоруським спортсменам буде дозволено виступати під нейтральним прапором на Олімпіаді-2024 в Парижі.

“Виконавча рада Міжнародного олімпійського комітету вирішила, що окремі нейтральні спортсмени, які пройшли кваліфікацію за наявними системами кваліфікації міжнародних федерацій на ігровому полі, будуть оголошені такими, що мають право брати участь в Олімпійських іграх у Парижі 2024 року відповідно до викладених умов”, – повідомили в комітеті.

У цій заяві також зазначили, що російські та білоруські спортсмени змагалися в “суворих умовах нейтралітету” у своїх відбіркових змаганнях “в основному, без інцидентів”.

“Індивідуальні нейтральні спортсмени – це спортсмени з російським або білоруським паспортом. Будуть застосовані суворі умови допуску, засновані на рекомендаціях, виданих виконавчим комітетом МОК 28 березня 2023 року для міжнародних федерацій і організаторів міжнародних спортивних подій”, – додали в МОК.

У березні МОК опублікував критерії, згідно з якими світові спортивні федерації можуть розглядати реадмісію спортсменів з Росії та Білорусі.

У рекомендаціях сказано, що до змагань мають допускатися лише окремі спортсмени з цих країн, а не команди.

Спортсмени та допоміжний персонал, які активно підтримують війну Росії проти України, також повинні залишатися під забороною, як і будь-який спортсмен або допоміжний персонал, який працює за контрактом з російськими чи білоруськими військовими або силовими службами.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.