Російських і білоруських спортсменів допустять до участі в Олімпіаді-2024
Джерело: Sky News
Міжнародний олімпійський комітет (МОК) оголосив, що російським і білоруським спортсменам буде дозволено виступати під нейтральним прапором на Олімпіаді-2024 в Парижі.
“Виконавча рада Міжнародного олімпійського комітету вирішила, що окремі нейтральні спортсмени, які пройшли кваліфікацію за наявними системами кваліфікації міжнародних федерацій на ігровому полі, будуть оголошені такими, що мають право брати участь в Олімпійських іграх у Парижі 2024 року відповідно до викладених умов”, – повідомили в комітеті.
У цій заяві також зазначили, що російські та білоруські спортсмени змагалися в “суворих умовах нейтралітету” у своїх відбіркових змаганнях “в основному, без інцидентів”.
“Індивідуальні нейтральні спортсмени – це спортсмени з російським або білоруським паспортом. Будуть застосовані суворі умови допуску, засновані на рекомендаціях, виданих виконавчим комітетом МОК 28 березня 2023 року для міжнародних федерацій і організаторів міжнародних спортивних подій”, – додали в МОК.
У березні МОК опублікував критерії, згідно з якими світові спортивні федерації можуть розглядати реадмісію спортсменів з Росії та Білорусі.
У рекомендаціях сказано, що до змагань мають допускатися лише окремі спортсмени з цих країн, а не команди.
Спортсмени та допоміжний персонал, які активно підтримують війну Росії проти України, також повинні залишатися під забороною, як і будь-який спортсмен або допоміжний персонал, який працює за контрактом з російськими чи білоруськими військовими або силовими службами.
- Міжнародний олімпійський комітет заявив, що Росія та Білорусь не отримають офіційного запрошення на Олімпійські ігри в Парижі 2024 року, тоді як понад 200 національних збірних традиційно запросять вже цього місяця.
- Близько 500 спортсменів з Росії та Білорусі допустять до участі у цьогорічних Азійських іграх у Ханчжоу (Китай), аби допомогти їм отримати кваліфікацію на Олімпіаду наступного року в Парижі.
- 22 липня Міністерство внутрішніх справ та управління Польщі заблокувало в’їзд до країни російській тенісистці Вірі Звонарьовій з міркувань державної та громадської безпеки.
- Президент НОК України Вадим Гутцайт зазначив, що нині Україна розглядає можливість відмови від бойкоту спортивних змагань, у яких беруть участь атлети з РФ чи РБ.
- 12 жовтня Виконавча рада МОК тимчасово зупинила діяльність Олімпійського комітету Росії. Країна більше не має права діяти як національний олімпійський комітет.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.
Меморандум про угоду про корисні копалини зі США можуть підписати під час онлайн-зустрічі 17 квітня, повідомив президент Володимир Зеленський.
Бельгійський і американський актор Жан-Клод Ван Дам записав відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, в якому сказав про намір приїхати до РФ і стати “послом миру”. На відео поруч з Ван Даммом сидить колишній український нардеп Олександр Онищенко, якого підозрюють у держзраді.
Недільного ранку, 13 квітня, коли мешканці Сум святкували Вербну неділю, дві російські балістичні ракети вдарили по центру міста. Внаслідок атаки загинули 35 осіб (36 ред.), понад 100 — поранено. Майже всі загиблі та постраждалі були цивільними. За даними місцевої влади, це був один з наймасовіших інцидентів із жертвами серед цивільного населення в Україні цього року.
Служба безпеки затримала у Києві агента ФСБ, який шпигував біля адмінбудівель Сил оборони для підготовки терактів. Агентом виявився 47-річний громадянин РФ, який працював звукорежисером відомої в Україні радіостанції і паралельно виконував завдання російської спецслужби.