Російських спортсменів допустять до Паралімпіади-2024

Джерело: The Guardian

Російські спортсмени зможуть змагатися під нейтральним прапором на Паралімпіаді-2024 в Парижі. Відповідне рішення прийняли 29 вересня на Генасамблеї Міжнародного паралімпійського комітету (МПК) у Бахрейні.

Члени МПК спочатку проголосували проти повної заборони Паралімпійського комітету Росії  – 74 голосів, “за” – 65. Потім проголосували за часткове відсторонення Паралімпійського комітету Росії (90 – “за”, 56 – “проти”).

“У результаті рішення Генасамблеї членство Росії призупинено на два роки. За винятком того, що її спортсмени (і відповідний допоміжний персонал) матимуть право брати участь під нейтральним прапором в Паралімпійських іграх, світових і регіональних чемпіонатах і санкціонованих змаганнях у шести видах спорту”, – йдеться в заяві МПК.

МПК також проголосував за те, щоб не відсторонювати спортсменів Білорусі.

Літні Паралімпійські ігри в Парижі відбуватимуться від 28 серпня до 8 вересня 2024 року.

Зазначимо, що минулого року МПК заборонив російським та білоруським спортсменам брати участь у змаганнях після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.