Російський олігарх Фрідман програв у Верховному суді справу щодо утримання особняка
Джерело: The Standard
Російський олігарх Михайло Фрідман, який потрапив під санкції, програв позову у Високому суді проти санкційного відомства Великої Британії через його відмову дозволити виплати на утримання лондонського особняка, де розміщено колекцію мистецтва вартістю 44 мільйони фунтів стерлінгів.
Фрідман подав до суду на британське управління санкцій OFSI після того, як воно відмовило йому в дозволі на щомісячні платежі в розмірі 30 000 фунтів стерлінгів, щоб запобігти занепаду будинку Athlone House, який він купив за 65 мільйонів фунтів.
Офіс також відхилив прохання Фрідмана про те, щоб мати можливість платити 1850 фунтів стерлінгів на місяць для роботи інтегрованої системи освітлення, опалення та зв’язку, а також для фінансування заробітної плати персоналу, “не пов’язаного з охороною”.
Адвокати Фрідмана стверджували, що рішення були незаконними, заявивши, що 168-річній власності, яку він купив у 2016 році, загрожує “ризик зневаги”.
OFSI заявив, що відхилив запити на витрати, які, за їхніми словами, дозволили б Фрідману насолоджуватися його “способом життя” до санкцій, і що вони відхилили виплати Athlone House Limited (AHL), компанії, яка утримує майно, оскільки її одноосібний директор Нігіна Заірова також підпадає під санкції.
У письмовому рішенні, винесеному в четвер, 26 жовтня, суддя Сайні відхилив юридичний позов Фрідмана, постановивши, що OFSI діяв законно, раціонально, а не “процедурно несправедливим способом”.
Суддя сказав, що мету режиму санкцій буде “підірвано”, якщо дозволити здійснювати платежі компанії, контрольованій особою, яка потрапила під санкції.
- Адвокати російського магната Михайла Фрідмана, який потрапив під західні санкції, заявили, що британські урядовці порадили мільярдеру покладатися на громадський транспорт. Фрідман поскаржився на неможливість перебування у країні через “західні санкції”.
- Суд наклав арешт на всі корпоративні права в Україні, що належали підсанкційним російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову.
- Служба безпеки України задокументувала злочини російського олігарха Михайла Фрідмана, причетного до фінансування повномасштабної війни Росії проти України, й повідомила йому про підозру.
- В Україні все ще не конфіскували компанії, які належать 25 російським олігархам, що співпрацюють з військово-промисловим комплексом РФ.
- Російські олігархи, які перебувають під західними санкціями, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну вивели з Європи активи на десятки мільярдів доларів.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.