Російський танкер, який потрапив під санкції, вивантажує нафти в порту Китаю, – Reuters
Джерело: Reuters
Згідно з даними аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa, російський нафтовий танкер “Liteyny Prospect”, який потрапив під санкції, пришвартувався в китайському порту Хуанхуа, щоб вивантажити 700 000 барелів російської сирої нафти “Сокіл”.
Аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa показали, що “Liteyny Prospect”, який плаває під прапором Ліберії, пришвартувався в середу, 6 березня.
Танкер є одним із шести суден, що прямують до Китаю і перевозять сиру нафту сорту “Сокіл”, яку Індія не змогла імпортувати через проблеми з оплатою.
Інші п’ять танкерів стоять біля китайського узбережжя з понеділка, про що свідчать дані судноплавства.
Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США наприкінці минулого місяця застосувало санкції до менеджера танкера SCF і визначило 14 нафтових суден, включаючи “Liteyny Prospect”, як власність, у якій SCF має інтерес.
- Росія активно переоформлює свої нафтові танкери під прапор Габону. За розрахунками, на початок лютого 42 судна компанії “Совкомфлот”, які раніше мали прапор Ліберії та Панами, тепер мають реєстрацію у Габоні.
- Американський нафтопереробний завод імпортував 10 000 барелів російської нафти через лазівку для змішування на терміналах зберігання на Багамських островах.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
Пізно ввечері 21 січня російські війська вдарили безпілотниками по Миколаєву. Внаслідок ворожого обстрілу пошкоджено багатоквартирні будинки, повідомив глава Миколаївської ОВА Віталій Кім.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 січня. З початку доби відбулося 109 бойових зіткнень.
21 січня на Всесвітньому економічному форумі в Давосі президент Володимир Зеленський заявив, що для реалізації безпеки у межах мирного врегулювання війни з Росією в Україну необхідно відправити щонайменше 200 тисяч європейських миротворців.
21 січня президент Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої сторони підписали Угоду про довгострокову співпрацю та підтримку між країнами.
21 січня президент Володимир Зеленський заявив у Давосі, що російський лідер Володимир Путін під час переговорів може вимагати скорочення чисельності української армії у п’ять разів, однак, Україна цього не дозволить.