Росія готується до військового протистояння із Заходом – розвідка Естонії

Джерело: Reuters

13 лютого Служба зовнішньої розвідки Естонії заявила, що Росія готується до військової конфронтації із Заходом протягом наступного десятиліття, і її може стримати контрнарощування Збройних сил.

Все більше західних офіційних осіб попереджають про військову загрозу з боку Росії для країн уздовж східного флангу НАТО, закликаючи Європу підготуватися до переозброєння.

Глава розвідувальної служби Каупо Розін зазначив, що оцінка базується на планах РФ подвоїти кількість сил, розміщених уздовж її кордону з членами НАТО Фінляндією та країнами Балтії Естонією, Литвою та Латвією.

Росія обрала шлях довгострокової конфронтації… і Кремль, ймовірно, передбачає можливий конфлікт із НАТО протягом наступного десятиліття або близько того, — заявив Розін під час доповіді про загрози національній безпеці Естонії.

За його словами, військовий напад з боку Росії “малоймовірний” у короткостроковій перспективі, зокрема тому, що Росії доводиться тримати війська в Україні, і він залишиться малоймовірним, якщо нарощування російських сил супроводжуватиметься аналогічними діями в Європі.

Естонія та інші країни Балтії збільшили свої військові витрати до понад 2% ВВП після того, як Росія незаконно анексувала Крим у 2014 році, а союзники по НАТО збільшили присутність у цих країнах. Німеччина планує розташувати 4800 боєздатних військових у регіоні до 2027 року. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус порівняв “історичну” угоду із розміщенням союзних військ у Західній Німеччині, які направили для захисту Західної Європи у разі нападу СРСР під час холодної війни. Також стало відомо, що Північноатлантичний альянс тимчасово розгорне літаки електронної розвідки та спостереження у Шяуляї, Литва.

З 2025 року Німеччина триматиме 35 тисяч військовослужбовців у стані підвищеної чи високої бойової готовності для реалізації нової стратегії стримування та оборони НАТО, заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у кулуарах зустрічі НАТО у Брюсселі.

Говорячи про коментарі кандидата в президенти США Дональда Трампа про те, що він не буде захищати союзників, які не витрачають достатньо коштів на оборону, Розін пояснив: “Такі заяви ніколи не допомагають”.

Також він додав, що здатність Росії постачати боєприпаси своїм військам продовжує переважувати можливості України, і якщо підтримка Заходу не буде стійкою, Україна навряд чи зможе змінити ситуацію на полі бою.

Зауважимо, Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Брейер закликав посилити стримування якомога швидше. Окрім залучення особового складу та озброєння, також потрібна “зміна менталітету”.

Брейер наголосив, що Німеччині слід бути готовою до війни вже через п’ять років. Підвищення боєздатності до рівня вимог воєнного часу означає не лише готовність особового складу та матеріальне постачання, а й необхідність змін у менталітеті суспільства та самих німецьких військових.

Раніше німецькі аналітики наголосили, що через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

У понеділок, 7 жовтня, в Україні не очікуються стабілізаційні відключення світла. Проте українців закликають обмежити використання потужних електроприладів.

Сьогодні, 6 жовтня, російські військові завдали удару по Костянтинівці на Донеччині, скинувши три керовані авіабомби. Внаслідок атаки загинула одна людина, ще двоє зазнали поранення.

Конституційний суд Румунії ухвалив рішення зняти з президентських виборів ультраправу кандидатку Діану Шошоаке, відому своїми скандальними заявами та вчинками. Рішення було прийнято 5 жовтня після розгляду скарг щодо реєстрації шести кандидатів.

Ізраїльська розвідка “Моссад” майже десять років працювала над операцією зі знищення комунікаційного обладнання бойовиків “Хезболли”, використовуючи радіостанції та пейджери, які містили вибухівку. За даними The Washington Post, ізраїльтяни планували здійснити цю операцію ще з 2015 року.

З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України. The New York Times стверджує це на основі даних, отриманих від колишніх американських високопосадовців.