Росія хоче знову приєднатися до Ради ООН з прав людини

Джерело: BBC news

Росія прагне знову приєднатися до Ради ООН з прав людини на наступних виборах.

У квітні минулого року її виключили з провідного правозахисного органу ООН після того, як війська РФ вторглися в Україну.

Але тепер російські дипломати домагаються переобрання своєї країни в Раду на новий трирічний термін.

ВВС отримала копію позиційного документа, який Росія поширює серед членів ООН з проханням про підтримку.

У документі Росія обіцяє знайти “адекватні рішення для питань прав людини” і перестати перетворювати Раду на “інструмент, який обслуговує політичну волю однієї групи країн”, що розуміється як посилання на Захід.

Тамтешні дипломати заявили, що Росія веде агресивну кампанію, пропонуючи малим країнам зерно та зброю в обмін на їхні голоси.

У звіті цього місяця три агітаційні групи – UN Watch, Фонд прав людини та Центр прав людини Рауля Валленберга – дійшли висновку, що Росія не відповідає вимогам для членства в Ради з прав людини.

“Переобрання Росії в Раду зараз, коли її війна проти України все ще триває, було б контрпродуктивним для прав людини та дало б сигнал про те, що ООН несерйозно ставиться до притягнення Росії до відповідальності за її злочини в Україні”, — йдеться у звіті. 

Велика Британія заявила, що “рішуче виступає проти” спроби Росії знову приєднатися до Ради з прав людини.

Рада ООН з прав людини знаходиться в Женеві і складається з 47 членів, кожен з яких обирається на трирічний термін.

На наступних виборах, які відбудуться 10 жовтня, Росія змагатиметься з Албанією та Болгарією за два місця в раді, які зарезервовані для країн Центральної та Східної Європи.

У голосуванні візьмуть участь усі 193 члени Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку. 

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.