Росія перекидає на фронт в Україні ППО з Калінінграду – британська розвідка
Джерело: Міноборони Великої Британії
За даними аналітиків, протягом листопада Росія, ймовірно, перекинула стратегічні систем ППО з Калінінградської області на заміну втраченим у війні з Україною.
Зокрема розвідники звернули увагу на пересування російської транспортної авіації протягом листопада. З огляду на це, фахівці припустили, що Росія могла перемістити стратегічні системи протиповітряної оборони з Калінінградської області, щоб замінити втрачені у війні з Україною.
Примітно, що ці переміщення помітили після збільшення втрат російських систем ППО С-400 на тимчасово окупованих територіях України наприкінці жовтня 2023 року.
“Оскільки Калінінградська область є найбільш західним форпостом Росії і з трьох боків межує з країнами-членами НАТО, РФ розглядає її як один з найбільш стратегічно вразливих регіонів. Той факт що МО РФ, здається, готове йти там на додаткові ризики, вказує на труднощі, які створила війна для деяких найсучасніших спроможностей Росії”, – йдеться в огляді.
- Британські розвідники зауважили, що війська РФ зазнають значних втрат у живій силі навіть далеко за лінією фронту, оскільки ЗСУ завдають високоточних дальніх ударів.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.