Росія почала застосовувати для атак по Україні дешеві вітчизняні БпЛА – ISW

Джерело: ISW

В Інституті вивчення війни зауважили, що РФ, імовірно, почала використовувати для атак БпЛА на Україні власні, дешевші, безпілотники разом з іранськими “шахедами”.

Зокрема 23 жовтня російські ЗМІ припустили, що війська РФ під час атаки безпілотників на Київську область вперше в Україні застосували нові безпілотники великої дальності “Italmas ” і його варіанти.

Російські джерела відзначили, що дрони “Italmas” легші за “Shahed” і їх важче виявити та збити.

Російські воєнкори відзначили, що дрони “Italmas” дешевші за “Shahed”, а це означає, що їх можна ширше виробляти та використовувати. Водночас воєнкори зауважили, що російські БпЛА мають легше “корисне навантаження” (вибухівку на борту), що обмежує їхню корисність у застосуванні кожного окремо.

“Таким чином, російські джерела відзначили, що російські війська, ймовірно, використовуватимуть безпілотники “Italmas” у тандемі з “Shaheds””, – вважають в ISW.

Фахівці додали,що Росія, ймовірно, намагається розширити та диверсифікувати свій арсенал безпілотників, ракет і керованих бомб для ударів по українській критично важливій інфраструктурі напередодні осінньо-зимового сезону, і збільшення використання безпілотників “Italmas”, ймовірно, є частиною цих ширших зусиль з диверсифікації боєприпасів.

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.

У звіті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) зазначено, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації європейських країн і створення стратегічної загрози членам НАТО.

Військовослужбовець ЗСУ Михайло Савицький із позивним “Скрипаль”, який має польське коріння, звернувся до поляків та українців, та наголосив, що “все, що відбувається на кордоні, – це лише політика”, а ми повинні об’єднатися, щоб перемогти нашого ворога.

Всього за добу російські загарбники 19 разів обстріляли населені пункти Донецької області, внаслідок чого одна людина загинула та ще 8 дістали поранення.

За даними видання The New York Times (NYT), під час відступу українських воїнів з Авдіївки, від 850 до 1000 солдатів могли потрапити в російський полон або вважаються зниклими безвісти.