Росія посилює захист Кримського мосту, адже від нього залежить військове забезпечення окупантів на півдні України – британська розвідка
Джерело: міноборони Великої Британії
Британські фахівці повідомили про посилення росіянами захисту Керченського мосту в тимчасово окупованому Криму.
За словами розвідників, Керченська протока є вузьким місцем для військового матеріально-технічного забезпечення російських військ на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей. Тому Росія сильно залежить від Кримського мосту та поромів для перетину проток.
Аби вберегти міст від нових атак, РФ використовує низку засобів пасивного захисту, таких як генератори диму та підводні бар’єри, поряд із заходами активного захисту, такими як системи протиповітряної оборони.
Важливість мосту як для матеріально-технічного забезпечення, так і для символіки російської окупації вимагає вжиття значних заходів захисту.
Станом на 29 серпня 2023 року зображення підтверджують, що Росія створила підводний бар’єр із затоплених кораблів і стримуючих бонів для стримування атак безпілотних надводних кораблів на Кримський міст.
У південній частині мосту сюди входять кілька суден на відстані 160 метрів одне від одного. Вони розташовані в тому ж місці, де 17 липня 2023 року атакував український дрон “Морський малюк”.
Раніше, у вересні 2022 року, російський флот протягом кількох днів короткочасно випробував радіолокаційні приманки на баржах, які, ймовірно, будуть стримувати ракети радіолокаційного наведення.
Інші контрзаходи для захисту мосту включають використання генераторів диму TDA-3, встановлених на вантажівці. Цей дим був активований для стримування вхідних повітряних загроз 12 серпня 2023 року.
- Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що атака на Керченський міст у тимчасово окупованому Криму призведе до негайних наслідків щодо матеріально-технічного забезпечення військ РФ на півдні України.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.