Росія посилює захист Кримського мосту, адже від нього залежить військове забезпечення окупантів на півдні України – британська розвідка
Джерело: міноборони Великої Британії
Британські фахівці повідомили про посилення росіянами захисту Керченського мосту в тимчасово окупованому Криму.
За словами розвідників, Керченська протока є вузьким місцем для військового матеріально-технічного забезпечення російських військ на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей. Тому Росія сильно залежить від Кримського мосту та поромів для перетину проток.
Аби вберегти міст від нових атак, РФ використовує низку засобів пасивного захисту, таких як генератори диму та підводні бар’єри, поряд із заходами активного захисту, такими як системи протиповітряної оборони.
Важливість мосту як для матеріально-технічного забезпечення, так і для символіки російської окупації вимагає вжиття значних заходів захисту.
Станом на 29 серпня 2023 року зображення підтверджують, що Росія створила підводний бар’єр із затоплених кораблів і стримуючих бонів для стримування атак безпілотних надводних кораблів на Кримський міст.
У південній частині мосту сюди входять кілька суден на відстані 160 метрів одне від одного. Вони розташовані в тому ж місці, де 17 липня 2023 року атакував український дрон “Морський малюк”.
Раніше, у вересні 2022 року, російський флот протягом кількох днів короткочасно випробував радіолокаційні приманки на баржах, які, ймовірно, будуть стримувати ракети радіолокаційного наведення.
Інші контрзаходи для захисту мосту включають використання генераторів диму TDA-3, встановлених на вантажівці. Цей дим був активований для стримування вхідних повітряних загроз 12 серпня 2023 року.
- Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що атака на Керченський міст у тимчасово окупованому Криму призведе до негайних наслідків щодо матеріально-технічного забезпечення військ РФ на півдні України.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що європейці нині несуть велику відповідальність за безпеку Європи, ніж будь-коли раніше, незалежно від рішень нової адміністрації США.
23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.
Російські окупанти атакували Куп’янський район, застосувавши FPV-дрон. Внаслідок удару загинула жінка.
Рада оборони Харківщини ухвалила рішення про примусову евакуацію родин із дітьми з 4 населених пунктів Великобурлуцької та з 12 сіл Кіндрашівської громад у Куп’янському районі.