Росія знову погрожує Німеччині через створення штабу НАТО

Джерело: Bild

Російське МЗС викликало посла Німеччини Олександра Ламбсдорфа, якому висловили протест через створення регіонального штабу морського командування НАТО у східнонімецькому місті Росток.

Послу заявили, що цей крок правлячих кіл ФРН став продовженням курсу на повзучу ревізію підсумків Другої світової війни та мілітаризацію країни. Це грубе порушення Договору про остаточне врегулювання щодо Німеччини від 12 вересня 1990 р. („Договір 2+4“), відповідно до положень якого вона зобов’язана не допускати розміщення та розгортання іноземних військ на території колишньої НДР, – мовиться у повідомленні російського МЗС.

Російське відомство зажадало від Німеччини “негайних і вичерпних” роз’яснень стосовно ситуації, зазначивши, що “напрошуються трагічні паралелі” у зв’язку з ремілітаризацією Німеччини 1936 року у порушення умов Версальського договору.

Розширення військової інфраструктури НАТО на територію колишньої НДР матиме негативні наслідки і не залишиться без відповідної відповіді з російського боку, – додали там.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про відкриття нового військово-морського штабу НАТО у понеділок, 21 жовтня. Штаб-квартира в місті Росток контролюватиме ситуацію в регіоні Балтійського моря та координуватиме військово-морські дії союзників. Штаб Північноатлантичного альянсу очолить адмірал Штефан Гайш.

На відкритті Пісторіус заявив, що зараз Росія “майже щодня кидає виклик” безпеці в регіоні.

Вони прагнуть дестабілізувати європейську безпеку, підірвати довіру та розширити вплив… Ми маємо переконатися, що Путіну це не зійде з рук… Ми повинні захистити себе та зробити все можливе, щоб підтримати наших партнерів на східному фланзі НАТО, – додав глава Міноборони ФРН.

Зауважимо, раніше Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Брейер закликав посилити стримування якомога швидше. Окрім залучення особового складу та озброєння, також потрібна “зміна менталітету”. Брейер наголосив, що Німеччині слід бути готовою до війни вже через п’ять років. Підвищення боєздатності до рівня вимог воєнного часу означає не лише готовність особового складу та матеріальне постачання, а й необхідність змін у менталітеті суспільства та самих німецьких військових.

З 2025 року Німеччина триматиме 35 тисяч військовослужбовців у стані підвищеної чи високої бойової готовності для реалізації нової стратегії стримування та оборони НАТО, заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у кулуарах зустрічі НАТО у Брюсселі.

Німецькі аналітики наголосили, що через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

У 2024 році частка матеріалів екологічної тематики в онлайн-медіа становить лише 1,4% від загальної кількості публікацій. Цей показник знизився на 0,6% проти 2021 року, коли він становив 2%. Згідно з думкою експертів ІМІ, падіння відбулося через переорієнтацію інформаційної уваги журналістів на війну. Проте таке зміщення фокуса є небезпечним, адже екологічні питання, зокрема наслідки воєнних дій, залишаються важливими для довгострокового розвитку України.

Глава МЗС Фінляндії Еліна Валтонен закликала Берлін нарешті відмовитися від ілюзій стосовно РФ Про це вона заявила на зустрічі глав МЗС країн Північної Європи, у якій брала участь також представниця Німеччини Анналена Бербок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативні ситуацію на фронті станом на 22:00 22 жовтня. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.

Згідно з першими результатами інструментально-лабораторних досліджень, які були проведені спеціалістами Центру досконалості протимінної діяльності та екологічної безпеки, у ґрунтах на деокупованих територіях Миколаївщини виявили підвищений вміст важких металів (миш’яку, свинцю, міді, цинку) та залишків вибухових речовин. 

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш прибув із неанонсованим візитом до російської Казані у день початку триденного саміту країн БРІКС.