Росіяни запланували археологічні роботи по всьому окупованому Криму – ЗМІ
Джерело: Кримський вітер
У тимчасово окупованому Криму на 2025 рік росіяни запланували щонайменше 12 археологічних експедицій у межах наукового завдання, не враховуючи позапланові роботи, пов’язані з освоєнням земельних ділянок.
Як заявив директор Інституту археології Криму РАН Вадим Майко, розкопки охоплять увесь півострів — від західного Тарханкуту до мису Фонарь на сході, включно з південним і південно-східним узбережжям.
Заплановано не менше 12 експедицій, але на практиці їх буде більше. Я не враховую ті роботи, які можуть виникнути у зв’язку з відведенням земельних ділянок. Вони точно з’являться, і плануються доволі масштабні дослідження. Поки не буду про це говорити – усе ще на стадії погодження, – зазначив він.
Дослідження бронзової доби планується проводити в Сімферопольському районі, де цього року можуть розпочатися розкопки Аянського могильника.
Також планується продовження досліджень античних і середньовічних пам’яток, зокрема у храмі Кіліса-Кая поблизу Судака.
Додамо, раніше в окупованому Криму росіяни знищили близько 150 об’єктів археологічної спадщини. Загалом Кримський Інститут Стратегічних Досліджень (КІСД) зафіксував понад 600 фактів порушень проти культурної спадщини України на тимчасово окупованих територіях.
- Міністерство культури та інформаційної політики України ініціювало консультації з Секретаріатом Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо захисту пам’ятки всесвітнього значення у тимчасово окупованому Севастополі – “Херсонеса Таврійського та його хорів”. На території об’єкта росіяни нині проводять незаконні будівельні роботи під приводом створення “історико-археологічного парку”.
- Раніше Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до ООН щодо руйнування Росією Херсонеса Таврійського у тимчасово окупованому Криму.
- Ми повідомили, що росіяни повністю знищили Херсонес Таврійський у Севастополі, який є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО. На місці археологічних залишків вони збудували нове місто.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.