Розвідка США вважає, що Іран «не відігравав прямої ролі» в нападі ХАМАСу на Ізраїль

Джерело: CNN

Американська розвідка зібрала конкретні дані, які ставлять під сумнів безпосередню причетність Ірану до планування, фінансування або схвалення нападу ХАМАСу на Ізраїль.

Як розповіли у виданні, розвідувальна організація ще не дійшла остаточного висновку, оскільки й досі збирає докази причетності Ірану до нападу, який виявився несподіванкою як для Ізраїлю, так і для США. При цьому співрозмовники агентства не розкрили подробиць про характер розвідувальних даних, які, за словами одного з них, є надзвичайно конфіденційними.

Утім, джерела зауважили, що ця інформація спонукала американських аналітиків схилитися до оцінки, згідно з якою уряд Ірану не відігравав прямої ролі в нападі.

Водночас зазначено, що з цими висновками вже ознайомлено Білий дім.

За словами журналістів, впродовж кількох днів американські посадовці публічно заявляли, що не володіють жодними доказами того, що Іран був безпосередньо причетним до атак, хоча вони засудили Тегеран як широкого “співучасника” нападу через його історичну підтримку ХАМАСу.

“Нам потрібна додаткова інформація”, – заявив радник із нацбезпеки Джейк Салліван, додавши, що в даний час підтверджень того, що Іран відіграє широку роль у наданні підтримки ХАМАСу, немає.

Як повідомляли Букви, 8 жовтня президент Ірану Ебрагім Раїсі зателефонував лідеру ХАМАСу Ісмаїлу Ханії та висловив “свою вдячність” бойовикам угруповання.

При цьому за словами заступника радника президента США з національної безпеки Джона Файнера, Сполучені Штати “не володіють прямою інформацією про зв’язок Ірану з нападом терористичного угруповання ХАМАС на Ізраїль”.

Раніше речник ХАМАСу Газі Хамад наголосив, що всебічну підтримку нападу надав Іран – основний спонсор ХАМАСу і Палестинського ісламського джихаду, а також ліванської терористичної групи “Хезболла”.

Своєю чергою, місія Ірану в ООН стверджує, що їхня країна не причетна до планування нападу на Ізраїль. Водночас Тегеран заявив, що несподіваність нападу ХАМАСу призвів до “найбільшого провалу” ізраїльських служб безпеки.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.