Румунія до вечора п’ятниці розмитнить до 30 суден з українських портів
Джерело: Reuters
У четвер, 3 серпня, в Румунії повідомили, що розмитнять до 30 суден, які очікують на вхід в країну з українських портів на річці Дунай, протягом наступних двох днів.
Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що тривалі атаки Росії на цивільну інфраструктуру України на Дунаї прирівнюються до воєнних злочинів.
До того, як Росія вийшла з зернової угоди, на порти Дунаю припадало близько чверті українського експорту зерна. Зерно завантажується на баржі, доставляється вниз по річці через територіальні води Румунії і далі з румунського чорноморського порту Констанца.
Дані відстеження комерційних суден показують, що у річка та її гирлі – скупчення суден, які намагаються дістатися до українських портів і вийти з них.
“Ми намагаємося впоратися з цими кластерами якнайкраще, щоб зменшити навігаційні затори на Дунаї. Ми опрацюємо близько 30 кораблів за два дні, принаймні 12 сьогодні, якщо не 14, а решта – завтра”, – сказав Флорін Узумтома, директор з навігації Дунайського управління Румунії.
Узумтома додав, що в травні та червні адміністрація дозволила рекордно високу кількість суден, що йшли з українських внутрішніх портів, понад 477 на місяць.
“Травень і червень були піковими, і ми очікуємо, що серпень також матиме пік, незважаючи ні на що”, – сказав він.
Наприкінці липня генеральний директор Дунайської комісії сказав, що українські внутрішні порти мають бути захищені від російських повітряних атак, щоб відновити довіру та забезпечити продовження експорту зерна.
- Російська нічна атака по українському порту на Дунаї призвела до зростання світових цін на зерно.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.
- Європейський Союз готовий експортувати майже всю українську сільськогосподарську продукцію “коридорами солідарності”, – заявив єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.