Саудівська Аравія спростувала інформацію про вступ країни до БРІКС
Джерело: Reuters
Саудівська Аравія офіційно не приєдналася до блоку БРІКС, заявив міністр торгівлі Саудівської Аравії Маджид Аль-Касабі. Про те, що королівство ще не прийняло запрошення він зазначив 17 січня, відповідаючи на запитання журналістів у межах Всесвітнього економічного форуму у Давосі.
Саудівську Аравію запросили, та ми офіційно не приєдналися до БРІКС, — наголосив Маджід Аль-Касабі.
Коментар також прояснив позицію королівства після того, як на початку цього місяця державне телебачення Саудівської Аравії повідомило, що країна приєдналася до блоку, але пізніше видалило повідомлення зі своїх акаунтів у соціальних мережах.
У серпні міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що королівство вивчить деталі до запропонованої дати приєднання 1 січня та прийме “відповідне рішення”.
Своєю чергою, принц Фейсал бін Фархан зазначив, що група БРІКС є “вигідним і важливим каналом” для зміцнення економічної співпраці.
Нині до блоку входять Бразилія, Індія, Китай та Південно-Африканська Республіка та РФ. Одначе, група має намір збільшитися внаслідок приєднання Саудівської Аравії, ОАЕ, Єгипту, Ірану та Ефіопії.
Раніше Китай, найбільший імпортер нафти Саудівської Аравії, закликав до розширення кількість членів БРІКС, аби створити “противагою Заходу”. У серпні 2023 року президент Південної Африки Сиріл Рамафоса повідомив, шо група країн БРІКС вирішила запросити до свого блоку ще шість країн.
Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.
Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.
- 24 серпня 2023 року міністр фінансів Південної Африки Енох Годонгвана заявив, що група БРІКС не прагнутиме замінити міжнародні платіжні системи, зокрема й SWIFT, а скоріше розгляне можливість створення системи, яка посилить торгівлю в місцевих валютах.
- 30 листопада 2023 року майбутня міністерка закордонних справ Аргентини Діана Мондіно заявила, що країна не приєднається до групи країн БРІКС.
- 5 серпня 2023 року у Джидді відбулася друга зустріч дипломатичних радників із національної безпеки та політичних директорів зовнішньополітичних відомств провідних країн світу стосовно головних принципів відновлення сталого й справедливого миру для України.
- У 2023 році половина російського експорту нафти та нафтопродуктів припала на Китай.
Триває 1187-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 989 тисяч осіб.
За даними аналітиків, росіяни просунулися у районах Лимана, Торецька та Новопавлівки.
У ніч на 25 травня російські війська здійснили масовану атаку України, внаслідок чого є руйнування та жертви.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.